У Білорусі назвали заяви Києва про невизнання Лукашенка надзвичайно недружніми жестами

Білорусь назвала позицію України щодо невизнання Олександра Лукашенка легітимним президентом республіки «недружнім жестом».

Про це йдеться в заяві білоруського посольства в Україні, опублікованому на сторінці в Facebook, в четвер, 1 жовтня.

«Заяви Верховної Ради України, Офісу президента України, міністра закордонних справ України, а також численні публічні висловлювання керівництва України і ряду українських офіційних осіб високого рангу про внутрішньополітичну ситуацію в Республіці Білорусь, легітимності президента Республіки Білорусь, обстановці на білорусько-українському державному кордоні, заклики до проведення нових виборів президента Республіки Білорусь, обговорення питання про застосування до Республіці Білорусь санкцій за надуманими підставами розглядаються як надзвичайно недружні жести з боку України, які не сприяють збереженню довіри в українсько-білоруських відносинах, і спроба втручання у внутрішні справи Республіки Білорусь », – сказано в повідомленні.

Також в посольстві додали, що відповідні заяви політиків і громадських діячів можуть привести до згортання економічного співробітництва між країнами.

Беларусь назвала позицию Украины о непризнании Александра Лукашенко легитимным президентом республики "недружественным жестом". Скриншот: facebook.com/ BelarusEmbUkr

Нагадаємо, 23 вересня пройшла церемонія інавгурації Лукашенка в Мінську. Там були присутні всього кілька сотень людей – вищі чиновники, парламентарі, керівники ЗМІ і діячі науки, культури і спорту.

Ми повідомляли, що крім України, також кілька країн відмовилися визнавати Лукашенко президентом Білорусі. Серед них відмовилася Словаччина, Німеччина, Латвія і Литва, США, Євросоюз і Норвегія.

Джерело: