У Авакова прогнозують появу шерифів в кожній громаді

В ході поліцейської реформи в Україні буде модернізовано інститут дільничних інспекторів, на зміну яким прийдуть шерифи – «поліцейські громади».

Про це заявив Володимир Мартиненко, радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, як передає канал «Україна 24».

«Зараз у нас запускається така нова форма – поліцейський офіцер громади, і з часом вона прийде на заміну дільничним офіцерам поліції», – сказав він.

За словами радника, поліцейський громади буде працювати як шериф: постійно перебувати в громаді, співпрацювати з нею і отримувати від неї частину грошового утримання.

«І тут фінансування в тому числі покладається на громаду. Це по аналогії – місцевий шериф, який постійно з усіма спілкується », – пояснив Володимир Мартиненко.

На сайті Нацполіціі розміщена спеціальна форма заявки на участь в конкурсі на призначення на офіцерські посади в об’єднаних територіальних громадах. На першому етапі участь в конкурсі приймають діючі правоохоронці. У заявці потрібно вказати, в який саме громаді хоче працювати претендент. Потім будуть кілька етапів відбору, один з яких – тест на поліграфі, інший – співбесіда з керівництвом громади, яка шукає для себе «шерифа».

Після конкурсного відбору кандидати пройдуть тримісячне навчання, отримавши навички тактичної підготовки, розслідування кримінальних пригод, контраварійного водіння і оволодіють азами превентивної роботи як з дорослими, так і з дітьми.

Робота поліцейським громади передбачає можливість призначення на офіцерську посаду, службові автомобіль і приміщення, повну екіпіровку, планшет для ведення звітності, заробітну плату від 14 000 гривень і соціальне забезпечення відповідно до чинного законодавства.

Джерело: