Туреччина звинуватила Арабські Емірати в зраді

Туреччина розкритикувала угоду між ОАЕ та Ізраїлем про повне відновлення дипломатичних відносин, вважаючи, що таким чином Емірати «ігнорують волю Палестини», а сам план приречений на провал. Про це повідомило агентство Anadolu з посиланням на турецьке МЗС.

У заяві відомства йдеться, що ОАЕ в односторонньому порядку підривають прийняту Лігою арабських держав у 2002 році Арабську мирну ініціативу, яку згодом підтримала і Організація ісламського співробітництва.

У МЗС Туреччини вважають, що хоча США, Ізраїль і ОАЕ намагаються представити досягнуту угоду як ініціативу, вносить вклад у врегулювання конфлікту на Близькому Сході, це не відображає дійсності.

«Так званий« Мирний план »США по Близькому Сходу з самого початку був приречений на провал. ОАЕ ж намагаються використовувати план США в своїх інтересах, ігноруючи волю палестинців. Влада ОАЕ не мають права проводити переговори з Ізраїлем від імені Палестини та її народу, йти на поступки в життєво важливих для палестинців питаннях. Історія і народи регіону не пробачать лицемірне поведінку ОАЕ, які зрадили палестинців », – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп оголосив, що Ізраїль і Об’єднані Арабські Емірати досягли домовленості про «повної нормалізації» відносин. Зокрема, в рамках досягнутих домовленостей Ізраїль погодився зупинити реалізацію плану по анексії частини палестинських територій. ОАЕ стали третьою арабською країною, яка погодилася встановити активні дипломатичні відносини з Ізраїлем.

Нагадаємо, що Ізраїль має напружені відносини з декількома країнами на Близькому Сході. Так, нещодавно військово-повітряні сили Ізраїлю завдали авіаудар по військових цілях у Сирії. Ізраїль бив по наглядовою постам Сирії, з яких збиралися дані розвідки.

Джерело: