Туреччина знайшла велике родовище газу в Чорному морі і скоро приступить до видобутку

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган повідомив, що Туреччина наша в Чорному морі велике родовище газу. За словами президента, обсяги родовища приблизно 320 млрд кубометрів. Використовувати газ почнуть вже в 2023 році.

Виступ Ердогана транслював телеканал NTV.

«Ця подія історичного масштабу. Ми виявили в Чорному морі найбільше в історії країни родовище природного газу. Обсяги становлять 320 млрд кубометрів. До 2023 року ми плануємо постачати його нашим громадянам », – сказав він.

Розвідку в море з 20 липня вело бурове судно «Фатіх», родовище виявлене на свердловині «Туна-1».

За словами Ердогана, виявлення даного родовища говорить про те, що «з високою вірогідністю в цьому районі є і інші поклади газу».

«Ця знахідка вкрай важлива з точки зору енергетичної незалежності нашої країни. До цього часу ми були повністю залежні від поставок енергоносіїв з-за кордону, витрачали сотні мільйонів доларів на це. Але в 2017 році ми відновили нашу енергетичну стратегію, розширили флот дослідних і бурових судів », – сказав він.

Найближчим часом влада вирішить технічні питання, що стосуються видобутку газу з цього родовища, і «негайно приступлять до буріння».

Джерело: