ЦВК розпустила одеський тервиборчком

Центральна виборча комісія розпустила одеську територіальну виборчу комісію на засіданні 13 жовтня.

Рішення ЦВК пов’язано з порушеннями в реєстрації кандидатом в мери Дмитра Голубова та списку його блоку до міськради.

Засідання виборчкому транслювалося на YouTube-каналі органу.

«Достроково припинити повноваження одеської міської територіальної виборчої комісії Одеської району Одеської області в зв’язку з систематичним порушенням нею Конституції України, Виборчого кодексу України і законів України», – йдеться в постанові ЦВК.

У середу, 14 жовтня, буде сформована нова комісія.

Голова Одеської обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко пояснив міському виданню «Думська», що розпуск ТВК – наслідок грубих порушень норм Виборчого кодексу, які допустив вже колишній склад комісії.

«Комісія розглядала документи і прийняла позитивне рішення про реєстрацію двох політичних сил (« Блоку Дмитра Голубова »і« Нашого краю »- Ред.) Поза всяких термінів, вже після того, як терміни, передбачені законодавством, давно минули … Це грубе порушення створювало для Центральної виборчої комісії всі підстави для їх розпуску », – наводить видання слова Бойко.

При цьому він упевнений, що ризиків для проведення виборів розпуск ТВК не несе.

«Я не бачу на сьогоднішній день таких впливових політичних сил, які можуть бути зацікавлені в зриві виборів», – запевнив він.

Бойко вважає, що кандидатури до нового складу ТВК знайдуться швидко, але серед них можуть бути і колишні члени щойно розпущеного виборчкому.

«Головне, щоб вони не повторили своїх помилок», – уклав експерт.

Джерело: