«Цього категорично не можна робити». Глава МОЗ звернувся до недобросовісних лікарів і настирливим пацієнтів

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов закликав лікарів припинити бездумно призначати курс антибіотиків пацієнтам з коронавірусів, так як це призведе до тяжких наслідків.

Про це він заявив під час щоденного брифінгу.

«Закликаю лікарів дотримуватися стандартів лікування пацієнтів з коронавирусной хворобою. Вони зроблені в дуже зручному форматі і розміщені на сайті Міністерства охорони здоров’я. Це дуже важливо, тому що, на жаль, часто пацієнтам з підозрою на коронавірус сімейні лікарі починають призначають відразу кілька антибіотиків – цього категорично не можна робити », – розповів глава МОЗ.

За його словами, прийом антибіотиків можуть наказати навіть коли у пацієнта немає симптомів. Також він зазначив, що призначати антибіотики потрібно тільки при бактеріальних захворюваннях. Якщо ж регулярно використовувати препарати на основі антибіотиків, організм набуває антибіотикорезистентності і потім ліки можуть не подіяти.

Також він пообіцяв оновити методичку по лікуванню пацієнтів з коронавірусів, подякував лікарям за їхню важку працю під час пандемії і закликав пацієнтів дзвонити лікарям тільки в робочий час.

«У сімейних лікарів теж є графік роботи, вони теж люди. Тому якщо у вас є можливість, телефонуйте протягом робочого дня. Лікарі часто скаржаться, що пацієнти телефонують їм після дев’ятої години вечора », – додав Степанов.

Нагадаємо, з’явилися чутки, що уряд зобов’язав приватні лабораторії робити тестування на коронавірус безкоштовно. Однак пізніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов це спростував.

Джерело: