Цей вік може стати останнім для людства – генсек ООН

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш підтримав американського мільярдера і філантропа Білла Гейтса, який вважає, що кліматична криза несе набагато більшу загрозу людству, ніж пандемія Covid-19.

На думку генсека ООН людство може просто не дожити до 22 століття, якщо вже зараз не почати боротися з глобальним потеплінням на планеті.

«Якщо ми не почнемо діяти прямо зараз, нинішнє століття може виявитися останнім для людства», – сказав Гутерріш, як повідомляє прес-центр ООН.

Антоніу Гутерріш нагадав, що, за даними вчених, необхідно утримати підвищення глобальної температури на рівні півтора градусів в рік за шкалою Цельсія. Однак, незважаючи на рекомендації кліматологів, поки це завдання не виконується.

«Мільярди людей в усьому світі вже страждають від нашої бездіяльності. Через залежність від викопного палива ми тупцюємо на місці. Глобальні кліматичні зміни викликають безпрецедентні лісові пожежі, інтенсивні і часті циклони, повені, посухи та інші екстремальні погодні явища », – додав генсек ООН.

За словами Гутерріша, від кліматичної кризи не застрахована жодна країна світу. При цьому в кожній державі найбільше страждають найбідніші і найбільш вразливі верстви населення, які найменше причетні до виникнення проблеми зміни клімату.

«В останні 25 років на частку найбагатших 10% населення світу припадало більше половини викидів вуглецю в атмосферу, а на частку найбідніших 50% – всього сім відсотків. Ми все ще можемо побудувати безпечний, справедливий і більш стійкий мир, але діяти треба швидко «, – сказав він.

Антоніу Гутерріш закликав уряди Землі і все міжнародне співтовариство вжити до дії план, який базується на наступних принципах:

– пріоритетні інвестиції в «зелені» робочі місця;

– відмова від підтримки галузей промисловості, що забруднюють навколишнє середовище;

– припинення субсидування підприємств, які займаються видобутком і переробкою викопного палива;

– облік кліматичних ризиків при прийнятті будь-яких фінансових і політичних рішень;

– глобальне співробітництво в дусі взаємодопомоги і солідарності;

– допомога державам, які опинилися в відстаючих в боротьбі за здоровий клімат на планеті.

«Цього плану дій вже дотримуються тисячі компаній, міст, регіонів, університетів і приватних інвесторів, які взяли на себе зобов’язання до 2050 року скоротити викиди парникових газів в атмосферу, – зазначив Антоніу Гутерріш. – Я вдячний тим, хто вже приєднався до нашого руху. Іншим я хочу ще раз сказати, що ми можемо виграти цю битву тільки разом ».

Джерело: