Трансплантація органів стане частиною медреформи в Україні – Степанов

В Україні трансплантацію органів очікують понад 5 000 осіб. У світлі цього в МОЗ створили окремий підрозділ для розвитку цієї сфери медицини в рамках медреформи.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на традиційній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського, передає прес-служба глави держави.

«Треба дуже серйозно взятися за розвиток трансплантації в нашій країні. По-перше, в Україні такі операції в п’ять-шість разів дешевше, ніж за кордоном, а значить доступнішими для українців. Це підвищує шанс зберегти життя. По-друге, така якісна послуга за більш низьку ціну може залучити іноземців », – підкреслив Володимир Зеленський.

Максим Степанов підкреслив, що в Міністерстві охорони здоров’я вже розширюють перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів. Глава МОЗ вважає, що розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи.

У грудні 2019 року у Верховній Раді прийняли, а президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (418-IX)». Документ регулює питання трансплантації анатомічних матеріалів людині, гармонізує законодавство України з міжнародними актами і автоматизує процеси завдяки поступовому впровадженню Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.