Тонни кокаїну і десятки мільйонів налу. Європол розкрили деталі найбільшої спецоперації проти наркомафії

Правоохоронці розкрили деталі спецоперації Європолу під назвою Venetic, в ході якої було затримано понад тисячу осіб з секретного чату EncroChat, який спеціалізувався з продажу наркотиків.

Про це повідомляє російська служба BBC.

Так, у Великій Британії заарештували 746 осіб, а в Нідерландах більше ста. Франція не стала називати точну кількість, уточнивши, що мова йде про сотні людей, які були залучені в схему поширення заборонених речовин.

Правоохоронцям в Великобританії вдалося вилучити 54 млн фунтів стерлінгів готівкою. Гроші злочинці ховали в тумбочках біля ліжка або в шафах з одягом. Крім того, гроші знайшли в пакетах з супермаркетів Tesco. А в Нідерландах у членів угруповання вдалося вилучити 20 млн євро, вісім тонн кокаїну і 1,2 тонни метамфетаміну.

Крім цього, вдалося вилучити дві тонни наркотиків, з яких майже половина – кокаїн. Також виявлені 28 млн таблеток сильного седативного речовини.

В ході обшуку також виявлені 77 одиниць зброї, а саме – автомати Калашникова. Заарештували також 55 авто преміум-класу і 73 елітних годинників.

“Це тільки початок. Завдяки отриманій інформації ми будемо розривати мережі організованої злочинності тижнями, місяцями, а може і роками », – сказав керівник поліцейської служби Лондона Крессида Дік.