Танкер «Делфі»: проблему визнали надзвичайною ситуацією

В Одеській області проблему з затонулих танкером «Делфі» визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня.

Джерело: голова Одеської ОДА Максим Куций в Facebook, голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований

Дослівно: «Сьогодні провели засідання комісії з надзвичайних ситуацій за затонулого танкера« Делфі ».

Головне – ситуація визнана як надзвичайна, місцевого рівня. Завтра, згідно із законом, це має затвердити експертна комісія ГСЧС України. Після цього процес ліквідації танкера остаточно перейде виключно до держави ».

Деталі: Куций повідомив, що на засіданні був присутній міністр інфраструктури Владислав Криклій. У той же час, представники міської влади не з’явилися на зустріч. Держекоінспекція ініціювала перерахунок збитку, нанесеного екології.

Дослівно Куций: «Скажу відверто. Часу на ліквідацію мало. Судновласник до останнього не відмовлявся від права на свою власність, затягуючи процес.

Тепер ліквідацією займеться держава, з технічною реалізацією від АМПУ. А судновласник, в обов’язковому порядку, відшкодує вартість робіт і завдані збитки ».

Деталі: В свою чергу, голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований повідомив, що чергова спроба підняти судно на кіль провалилася, і стався новий вилив нафтопродуктів в воду. Забруднено близько 100 квадратних метрів поверхні води.

Дослівно Мальований: «Держекоінспекцією в Одеській області відібрано проби води для лабораторного визначення вмісту ГДК. Станом на вчора – 25 липня – було встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації нафтопродуктів в 4,8 раз.

Домовилися відмовити в продовженні робіт компанії-підряднику судновласника і долучити до операцій потужності Адміністрації морських портів України і ГСЧС ».

Нагадаємо: 18 июля дві спроби зняти з мілини і поставити на кіль аварійний танкер «Делфі» біля узбережжя Одеси виявилися безуспішними – обірвався трос одного з двох буксирів.

Намічена на 25 липня операція з прибирання затонулого танкера «Делфі» з одеського пляжу «Дельфін» знову закінчилася обривом троса.

Передісторія:

Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж «Дельфін» з-за витоку нафтопродуктів через затонулого танкера «Делфі».
22 листопада минулого року поблизу Одеси сів на мілину танкер «Делфі», власник якого не дозволяв екіпажу покинути судно, а рятувальні катери не могли підійти до нього з-за шторму.

Джерело: