Свої ручки, чужі антисептики і голосування в масках. В Україні затвердили правила місцевих виборів на карантині

Кабмін на позачерговому засіданні 14 вересня прийняв нові правила організації і проведення місцевих виборів на тлі пандемії коронавируса.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

Так, перед входом буде проводитися опитування про наявність симптомів коронавируса і температурний скринінг всім, хто заходить у приміщення для голосування та виборчих комісій. На вході в обов’язковому порядку встановлять антисептики і сміттєві контейнери для використаних масок. На території виборчої дільниці на підлогу завдадуть спеціальну розмітку, яка допоможе виборцям дотримуватися безпечної дистанції, а потоки виборців на вхід і вихід будуть розділені. Допуск на ділянку також буде обмежений – в приміщення пускатимуть не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.

«Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не допускається. Члени виборчої комісії повинні дотримуватися фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани. Протирання дверних ручок, поручнів, сидінь та іншого дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше ніж один раз на дві години, а вологе прибирання приміщення – не рідше одного разу на чотири години. Обробляти окремі частини виборчих скриньок можна, але потрібно не допустити потрапляння засобів дезінфекції всередину виборчої урни », – зазначено в повідомленні.

Зняти маску можна буде тільки на прохання членів виборчої комісії для підтвердження особи. Дітей просять з собою не брати, а ручку принести свою.

Якщо коронавірус виявлять у члена виборчої комісії, іншим не потрібно йти на ізоляцію – досить просто відсутність симптомів захворювання. Цей виняток не спрацює, якщо в момент контакту з зараженим його колеги були без засобів індивідуального захисту. При цьому приблизно за 71 години до виборів всім співробітникам ділянки рекомендують пройти тест на коронавірус.

«Виборці, які знаходяться на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем ​​виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). В день голосування таких виборців необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, що підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування, повинні бути в масках, рукавичках, захисних щитках. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту », – зазначено в повідомленні.

Після голосування, підрахунку голосів та передачі бюлетенів в приміщенні передбачила фінальна дезінфекція.

Джерело: