У головному корпусі медзакладу починаються капітальні ремонтні роботи.
Останні кілька років не раз піднімалося питання ремонту фасаду головного корпусу Сумського обласного онкодиспансеру, де помітно облетіла плитка і з’явилися тріщини. А ось, крига скресла: будівельники вже встановили лісу з тильного боку будівлі і приступили до роботи. За весь час (корпус був побудований в 1977 році), за словами керівника медзакладу Володимира Шевченка, будівля капітально не доводилось в порядок. Сьогодні в ньому розміщується чотири стаціонарних відділення, де 180 хірургічних ліжок, операційний блок. У перспективі на першому поверсі буде ще й сучасне відділення хіміотерапії.
У 2019 був проведений енергоаудит будівлі – згідно з висновком експертів, що обгороджує оболонка будівлі (облицювання) на головному корпусі відсутня, а стіни мають суттєві дефекти, що не відповідають чинним стандартам з енергозбереження і санітарно-будівельним нормам. Щоб все виправити – необхідно виконати комплексні заходи з енергоефективності.
– На роботи було передбачено трохи більше 10 млн. Грн. (Кошти ГФРР і обласного бюджету), – розповідає Володимир Шевченко. – Розпорядником коштів був департамент капітального будівництва ОДА, який проводив тендер. Переможцем конкурсних торгів на Prozorro стало сумське підприємство «Спецтехстрой» (з ціновою пропозицією 7 540 491 грн. – Л. П.). З ним у вересні був підписаний договір. Підрядник вже встановив будівельні ліси, приступив до демонтажу старого покриття. За головного корпусу передбачений великий обсяг завдань. Це стосується будівельно-монтажних робіт, стяжки будівлі, утеплення конструкцій мінеральними плитами, оздоблення фасадів, заміни вікон і дверей.
До слова, згідно з технічними умовами, на об’єкті ще повинні бути виконані роботи по демонтажу та монтажу системи водовідведення покрівлі, облаштування входу в підвал (кладка стін з цегли, покриття з металочерепиці, обробка внутрішніх поверхонь стін). А також – відновлення вимощення, забивання тріщин, посилення цегляних простінків металевими каркасами, облицювання керамічною плиткою та ін. «Очікуємо, що роботи завершаться вже до кінця цього року, – підсумував Володимир Шевченко. – Тим самим в центральному корпусі буде створений комфортний температурний режим, значно покращитися естетичний вигляд будівлі і що важливо – при ефективному використанні енергоресурсів нам вдасться заощадити бюджетні кошти ».