США виділять десятки мільйонів на кібербезпеку в Україні

Сполучені Штати Америки мають намір виділити 38 мільйонів доларів на кібербезпека в Україні. У країні хочуть ввести сучасні моделі побудови і постійної підтримки безпеки IT-систем.

Про це в Facebook повідомив віце-прем’єр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

«Більше року активної роботи – десятки складних переговорів, узгодження спільної концепції і планів – і днями, нарешті, проект остаточно зареєстрований в Кабміні. Мінціфри визначено бенефіціаром проекту, і я гарантую, що кожен цент міжнародної підтримки буде витрачено з максимальною ефективністю і результатом для країни. І ми будемо публічно звітувати про хід та витрати проекту », – написав Федоров.

За його словами, США – один зі світових лідерів у сфері кібербезпеки, тому досвід цієї країни буде корисний для України.

«Протистояння країн вже давно перейшло в кіберпростір, і ми постійно відчуваємо негативну кіберактівность північного сусіда, тому повинні гідно протистояти такій агресії», – заявив Федоров.

Крім того, за словами міністра, в роботу активно залучений бізнес. Федеоров також заявив, що в Україні вже стартувала активна фаза реформи кібербезпеки. Уже змінено керівництво Держспецзв’язку та розпочато розвиток ефективного і сучасного державного КІБЕРЦЕНТР.

«Ми прагнемо забезпечити централізацію і захист державної IТ-інфраструктури та реєстрів. Повинні піти в небуття КСЗІ (марна папірець на п’ять років) та інші стандарти безпеки 90-х, натомість мають з’явитися сучасні моделі побудови і постійної підтримки безпеки IТ-систем », – зазначив Федоров.

США выделят деньги на кибербезопасность в Украине. Скриншот Фейсбука Михаила Федорова

Джерело: