США можуть заборонити китайські соцмережі, включаючи TikTok – Помпео

Влада США розглядає можливість заборонити додатки китайських соцмереж, включаючи TikTok, який заробив на покупках більше американських Youtube і Netflix. Про це в понеділок, 6 липня завив держсекретар США Майкл Помпео.

«Я не хочу випереджати президента (Дональда Трампа – Ред.), Але це те, що ми розглядаємо», – сказав Помпео в інтерв’ю Fox News.

У США раніше висловлювали побоювання з приводу того, як TikTok обробляє дані користувачів. Зокрема, мова йде про китайські закони, що зобов’язують місцеві компанії співпрацювати з розвідувальними службами КНР.

Додаток, недоступне в Китаї, але те що базується в КНР компанії ByteDance, намагається уникати згадок про своїх китайських коренях, апелюючи до глобальної аудиторії.

Ремарки Помпео стали продовженням протистояння США і Китаю, який розпочався з торговельної війни майже два роки тому. Виручка компанії ByteDance, оператора відеододатки TikTok, в січні-березні склала близько 40 млрд юанів (5,64 мільярда доларів).

Як повідомляла «Країна», Tiktok став найпопулярнішим додатком у світі. Його скачали близько 1,82 млрд користувачів. Найпопулярнішим є це додаток в Індії, Китаї, Бразилії та США.

Джерело: