США і Польща підписали військову угоду про потужний посилення американського контингенту

У суботу, 15 серпня, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак і держсекретар США Майк Помпео підписали Угоду про розширеному оборонну співпрацю (EDCA). Документ був підписаний у присутності президента Польщі Анджея Дуди в Варшаві.

Про це інформує TVN 24.

Очікується, що завдяки новим домовленостям військовий контингент США в Польщі збільшиться приблизно на 1000 осіб. Зараз на території європейської держави дислокуються близько 4500 американських військових.


У Держдепі США запевнили, що угода забезпечує правову основу співробітництва між Польщею та Штатами і відображає загальне бачення розширення взаємодії між державами в цій сфері. Зокрема, EDCA надає «необхідні повноваження, які дозволять силам США мати доступ до конкретних польським військовим об’єктам і здійснювати спільні оборонні заходи».

При цьому в «екстрених випадках» Польща може відкликати юрисдикцію США щодо американських солдатів на території держави. У свою чергу міністр оборони Польщі заявив, що в рамках угоди вдалося домовитися навіть про більше, ніж припускали спочатку. «Це приголомшливий переговорний успіх», – заявив глава відомства.

Джерело: