Сьогодні Яблучний Спас. Що можна і не можна робити?

Сьогодні, 19 серпня, православні відзначають Яблучний Спас. Ворой в низці серпневих Спасів, коли прийнято святити в церкві яблука з медом, житні і пшеничні колоски. Після служби в церкві збираються за святковим столом всією сім’єю. У народній традиції свято нагадує про закінчення літа і прихід осені.

Наступним буде Горіховий Спас. Його відзначають 29 серпня.

Історія і традиції свята

Яблучний Спас щороку святкують 19 серпня, коли церква відзначає Преображення Господнє. За переказами, в цей день Ісус разом з апостолами зійшов на Фавор, де відкрив учням своє божественне призначення. Його обличчя і одяг засяяла сліпучою білизною. Спустившись з гори, він велів жителям зібрати яблука, щоб Отець освятив їх. Звідси походить ще одна поширена назва свята – Спас на горі. А також народне вірування про те, що їсти яблука до Спаса не можна.

Духовний сенс свята полягає в очищенні душі і самовдосконаленні, допомоги ближнім. На цю дату припадає Успенський піст, тому зберігається заборона на м’ясо, молоко і яйця. Однак в честь свята дозволяються страви з риби і трохи вина.

Що можна і не можна робити в свято

У народі вважають, що не можна їсти яблука до Преображення і освячення плодів у храмі. Віруючі намагаються подякувати за урожай Всевишнього і керуються правилом «спочатку – Богу, потім – собі». Тому спочатку слід пригостити яблуком зустрічного людини, яка потребує, сусіда або рідного.

Сьогодні не можна шити, в’язати, прати і прасувати, а також будувати і копати, працювати в саду. За старих часів вірили, що ті, хто буде працювати на Спас, до кінця життя не побачать щастя. Господині намагалися все справи спланувати і переробити заздалегідь.

Наступний заборона пов’язана з тваринами. Вважається, що на Яблучний Спас не можна шкодити тваринам, птахам і комахам. Якщо на вас 19 серпня сяде муха – це вважається знаком особливої ​​удачі. Важливо почекати, поки комаха полетить саме.

У свято не можна сваритися і бажати іншій людині зла. Всі задумані неприємності повернуться. Вважається, що не можна купатися у водоймах, лазнях, а також мити голову.

В Преображення Господнє не прийнято вінчатися і занадто шумно гуляти й веселитися. Також намагаються відвідати кладовище та пом’янути покійних. Забути про душах рідних на Яблучний Спас вважалося гріхом. По можливості згадати померлих родичів можна в молитвах або написавши поминальні записки в церкві (прийти краще за півгодини до ранкової служби).

Якщо в день першого Спаса вечерю починали з ложки меду, то в день Яблучного Спаса трапезу починали з освяченого яблука. У цей день пекли пиріжки або пироги, рулети з яблучною начинкою, булочки з родзинками і яблуками.

прикмети дня

Є багато погодних прикмет про те, що погода 19 серпня збігається з тією, яка буде 14 жовтня на Покрову. Також опади на другий Спас описують, наскільки сніжною буде січень. Тобто тепла погода – снігу не буде, а якщо піде дощ – то на середину зими можна буде планувати катання на санках.

Якщо фрукти в саду гнилі – чекай важкого року.

Всю надбиті посуд на Яблучний Спас намагалися викинути, щоб не було фінансових труднощів. Краще запастися нової кухонним начинням.

Якщо вагітна жінка знайде на дорозі гілки верби, її дитина народиться здоровою.

Листівки, картинки, привітання на Спас

яблочный спас картинки

Бажаю відчути медовий смак життя, мати стільки вірних друзів, скільки буває яблук на молодому дереві в самий врожайний рік!

скачать картинку яблочный спас

З Яблучним Спасом і Преображенням Господнім! Нехай солодке яблучко виконає найпотаємніше бажання!

яблочный спас картинки

скачать картинку яблочный спас

Вітаю з Яблучним Спасом, бажаю щедрих дарів природи, багатого врожаю, великої радості в душі і надії в серці, справжнього щастя і благополуччя, барвистого світу і чуйних людей на життєвому шляху.

яблочный спас картинки

 

открытка яблочный спас

яблочный спас картинки

привітання з яблучним спасом

яблучний спас 2020

з яблучним спасом

Джерело: