Сьогодні починається зорепад Персеїди. Де і коли дивитися?

З 17 липня починається самий видовищний річний метеорний потік Персеїди. Найбільше «падаючих зірок» можна буде побачити в серпні, коли буде спостерігатися пік, але окремі метеори будуть помітні, починаючи з сьогоднішнього дня.

Де і коли дивитися

Персеїди можна спостерігати щорічно. У цьому році «зорепад» почнеться з 17 липня й триватиме до 24 серпня. Максимально активним і помітним він буде в ніч з 12 на 13 серпня. А самий пік припаде на час близько 03:00, тобто перед світанком. При безхмарним погоді можна буде побачити близько 60 спалахів в годину.

Персеиды

Найкраще спостерігати за астрономічним явищем в місцях віддалених від штучного освітлення, з відкритим простором – на галявині в лісі, в степу, на берегах водойм, у видаленні від жвавих населених пунктів. Тоді Персеїди будуть яскравіше і більш видовищними. Але навіть в місті можна буде розгледіти найбільш яскраві метеори, особливо в темний безмісячні час.

Для тих, хто не зможе вибратися з міста, NASA буде вести трансляцію на сайті і своєму каналі в Youtube.

Факти про Персеїди

Персеїди – метеорний потік частинок комети Свіфта-Таттла. Сама комета наближається до Землі раз в 135 років, але через її шлейф Земля проходить щорічно. Хвіст комети складається з частинок льоду, пилу і порід. Потрапляючи в шари атмосфери Землі вони тут же згоряють, утворюючи яскравий спалах на небі. Явище називають «падаючими зірками».

Персеиды

Персеїди на березі річки Базавлук. Дніпропетровська область. Фото: Микита Серцевий / nat-geo.ru

За народними прикметами, під час «зорепаду» можна загадувати бажання.

Джерело: