Сьогодні пік зорепаду Персеїди. Де побачити метеорний потік

Сьогодні вночі українці побачать найяскравіший астрономічне явище літа, що минає. В ніч з 12 на 13 серпня – пік зорепаду Персеїди.

Зібрали все, що відомо про метеорний потік і як побачити падаючі зірки цієї ночі.

Що таке Персеїди
Зорепад Персеїди відбувається щороку, коли наша планета проходить через орбіту комети Свіфта-Таттла в сузір’ї Персея. Дрібні частинки хвоста комети, що складаються з породи і льоду, згорають в атмосфері Землі, утворюючи яскраві смуги, які називають «зорепадом».

Літній зорепад Персеїд в 2020 році почався ще 17 липня. «Падаючі зірки» можна буде побачити до 24 серпня. А пік обіцяють в ніч з 12 на 13 серпня. Найбільш вдалий час, щоб побачити Персеїди – з 23:00 до світанку.

Щороку активність Персеїд різна. В цьому році в пік очікується до 60 спалахів в годину.

Персеиды лучше рассмотреть с 23:00 в северной части неба

Сяючі частки з’являються в сузір’ї Персея

Спеціальних приладів для спостереження за Персеїди не потрібно. Сама вражаюча картинка буде далеко від яскравих джерел світла – ідеально виїхати за місто. Найбільше метеорів можна буде побачити в північній частині неба. Не зайвим буде взяти з собою на природу теплі речі, плед, засіб від комарів і термос з чаєм.

Єдине, що може перешкодити сьогоднішнім спостереженнями – повний місяць (що почалося 3 серпня). Через Місяця вночі можна буде розгледіти виключно найяскравіші і помітні Персеїди. Видимість стане краще в досвітнє час. Така ж особливість була у зорепаду Персеїди і рік тому.

Комета Свифта-Таттла, из-за которой происходит метеорный поток Персеиды. Фото Википедия

Комета Свіфта-Таттла джерело Персеїд. Фото: Вікіпедія

На сайті NASA і в YouTube обіцяють трансляцію зорепаду.

До речі, історія спостережень за Персеїди давня – вперше Персеїди згадуються в китайському літописі в 36 році н.е., в японських і корейських літописах 8-11 століть. В Європі їх відкривачем став бельгійський математик Ламбер Адольф Жак Кетеле, який зафіксував явище в 1839 році – тоді в годину падало до 160 метеорів.

Джерело: