«Швидше мене це ніхто не закінчить»: Зеленський хоче завершити війну на Донбасі в цьому році

Президент України Володимир Зеленський заявив, що угоди минулорічного паризького саміту Нормандське четвірки виконуються. А нова зустріч лідерів України, РФ, ФРН і Франції дала б шанс завершити війну на Донбасі вже в цьому році.

Як передає Офіс глави держави, про це Зеленський сказав в інтерв’ю телеканалу Euronews.

За словами президента, прийняті в Парижі домовленості виконуються, хоча і не так швидко, як хотілося б. Наприклад, вже введено і дотримується режим тиші в Донбасі, також досягнуто домовленостей про ділянки розведення і двадцяти ділянках розмінування.

«Друга зустріч в нормандської форматі говорить про те, що у нас великий шанс закінчити війну», – заявив Зеленський.

Президент сподівається, що завершити війну вдасться вже в цьому році.

«Якщо порівнювати нашу команду і минулої – так, як я хочу, ніхто не хотів. Таких темпів і так тиснути на це питання – ніхто такого не робив, і все це бачать. І я говорю не тільки про українців – всі наші іноземні партнери це бачать. Я знаю, що швидше за мене ніхто це не закінчить », – зазначив він.

При цьому Зеленський визнав, що не існує іншого реального дієвого плану з мирного врегулювання ситуації на сході України, який би підтримали всі чотири сторони Нормандського переговорного формату.

«Якщо він (переговорний формат. – Ред.) Не буде працювати, тоді вже будемо думати про іншому плані», – сказав президент.

Зеленський також повідомив, що веде прямий діалог з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним у необхідні для цього моменти. Наприклад, така розмова відбулася перед введенням режиму тиші. Його дотримання протягом місяця демонструє результативність цього діалогу.

«Я не боюся прямого діалогу з президентом Російської Федерації. Я вважаю, що це правильно. Якщо є така можливість – говорити, і ці розмови просувають нас вперед в питанні війни, треба робити. Не будемо говорити – не буде результату. Я вже це точно розумію. Чи не буде діалогу, не станемо дзвонити, коли це потрібно, – мирного результату не буде », – резюмував глава

Джерело: