СБУ просить Google і Apple допомогти заблокувати «ВКонтакте» в Україні

Служба безпеки України (СБУ) звернулася до компаній Google і Apple, щоб запобігти поширенню соціальної мережі «Вконтакте» в Україні. Іноземних партнерів закликали привести їх діяльність на території нашої країни у відповідність з національним законодавством.

Про це йдеться у відповіді на запит «Укрінформу».

Так, в листі сказано, що СБУ вживає необхідних заходів щодо виявлення і нейтралізації загроз національній безпеці України в кібернетичної та інформаційній сфері.

«В ході моніторингу (ефективності санкцій – Ред.) Встановлено, що більшість інтернет-провайдерів використовують вказане рішення РНБО України. Однак, окремими компаніями в обхід заборон вживаються заходи, спрямовані на забезпечення користувачам можливості обходити блокування ресурсів без використання додаткового програмного забезпечення, зокрема, через застосування мобільних пристроїв. З ініціативи СБУ проінформовані іноземні компанії «Google, LLC» і «Apple Inc.» про поширення на їх сервісах «Play Market» і «App Store» мобільних додатків, розроблених юридичними особами, щодо яких застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) », – заявила керівник Управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю СБУ Олена Гітлянська .

Крім того, СБУ з метою припинення доступу до заборонених на території України ресурсам / сервісів звернулася до Міністерства закордонних справ України. Вона попросила проінформувати іноземних партнерів про необхідність приведення діяльності компанії «Google, LLC» і «Apple Inc.» у відповідність до вимог українського законодавства. Йдеться про припинення реалізації на території України, в тому числі на безоплатній основі, через магазин додатків «Play Market» і «App Store» мобільних додатків, розроблених юрособами, щодо яких введено санкції.

У той же час в СБУ зазначили, що санкційні законодавство України містить серйозні прогалини, оскільки не передбачає деякі види санкцій і не визначає державні органи, відповідальні за реалізацію конкретних видів санкцій, передбачених статтею 4 Закону України «Про санкції», а також не встановлює порядок залучення до відповідальності за дії спрямовані на нівелювання або обхід вже застосованих обмежувальних заходів (санкцій).

Крім того, як повідомляється, чинним законодавством не врегульовано порядок і механізм виконання такого виду санкцій, як заборона інтернет-провайдерам надавати послуги з доступу користувачів мережі інтернет до ресурсів / сервісів, в тому числі до Субдоменів.

«Вирішити окремі зазначені проблемні питання передбачається законопроектом №4002, до якого СБУ на адресу Верховної Ради України направлено пропозиції і зауваження», – додала Гітлянська.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що доступ українців до заблокованої на території країни соціальної мережі «ВКонтакте» став можливий через мобільний додаток без використання VPN.

Джерело: