Саакашвілі погодився побути прем’єром Грузії “не на повний термін»

Екс-президент Грузії і глава виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїл Саакашвілі заявив, що погодився зайняти пост прем’єр-міністра Грузії «на стабілізаційний період» в разі перемоги опозиції на парламентських виборах 31 жовтня.

Про це Саакашвілі повідомив 7 вересня ввечері на своїй Facebook-сторінці, пише «Європейська правда”.

«Я дав згоду на пропозицію об’єднаної грузинської опозиції стати прем’єр-міністром після перемоги на парламентських виборах 31 жовтня», – зазначив Саакашвілі.

Він уточнив, що згоден бути перехідним прем’єр-міністром нема на повний термін, а «на стабілізаційний період» – «поки нам не вдасться подолати глибоку економічну кризу, в якому зараз знаходиться Грузія».

Саакашвілі підкреслив, що зараз знаходиться в Україні і виконує свої функції глави виконавчого комітету Національної ради реформ.

«Для мене доля України і Грузії нероздільні. Я не вибираю між двома країнами, моя боротьба триває і тут, і там », – додав політик.

У понеділок, 7 вересня, грузинське опозиційне об’єднання «Сила в єдності» назвало колишнього президента Саакашвілі кандидатом в прем’єр-міністри.

Раніше Саакашвілі заявляв про плани повернутися в Грузію після зміни влади, однак цей варіант є малоймовірним.

Навіть в разі перемоги своїх соратників Саакашвілі буде непросто повернутися. Для початку повинні бути скасовані судові вироки, за якими екс-президента засудили на 3 роки і на 6 років, і має бути закрита справа про розкрадання державних коштів, за яким вироку поки немає.

А ще йому необхідно повернути грузинське громадянство, що може зробити тільки діюча президент Грузії, яка не приховує антипатії до Саакашвілі.

Джерело: