Розшифровка «чорних скриньок» підтвердила втручання в роботу збитого в Ірані літака МАУ – МЗС

«Чорні ящики» збитого в Ірані літака МАУ, які були розшифровані у Франції, підтвердили незаконне втручання в роботу пасажирського лайнера.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в своєму Твіттері.

У своєму пості Енин подякував міжнародних партнерів, які брали участь в розшифровці самописців.

«Стенограма підтвердила факт незаконного втручання в літак. Ми чекаємо від іранської сторони першого раунду переговорів на наступному тижні », – додав він.

Пост Енина в Твиттере

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Франції завершилася розшифровка даних з двох «чорних ящиків» літака МАУ, а фахівці провели теханализ самописців за 4 дні.

Катастрофа літака МАУ під Тегераном сталася 8 січня 2020 року. Іранські засоби ППО випустили ракети по українському літаку, в результаті загинули 176 осіб. Спочатку Тегеран заявляв про технічні причини авіакатастрофи, але через кілька днів підтвердив ракетний удар.

Аварія стала найбільшою за кількістю загиблих за всю історію української авіації та першої в історії авіакомпанії МАУ. Також вона увійшла в число 50 найбільших катастроф в історії авіації.

Спочатку в Ірані називали причиною катастрофи технічні проблеми, але згодом визнав, що літак збили військові – «через людську помилку».

Джерело: