РНБО заявляє про витік даних, що загрожує безпеці держресурсів

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО заявляє про витік даних з сервісу Cloudflare, несе загрозу для безпеки державних і приватних ресурсів.

Джерело: сайт РНБО

Дослівно: «Фахівці Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України виявили в DarkNet опублікований перелік з майже 3 мільйонів сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS і ряду інших кібератак.

Сервіс Cloudflare надає мережеві послуги з приховування справжніх IP-адрес для пом’якшення DDoS-атак, роботи служб безпеки в інтернеті і сервісів сервера розподілених доменних імен.

Опублікований перелік містить реальні IP-адреси сайтів, що створює загрози спрямованих на них атак. Зокрема, серед таких адрес 45 записів з доменом «gov.ua» і більше 6500 з доменом «ua», зокрема, ресурси, що належать об’єктам критичної інфраструктури ».

Деталі: В НКЦК заявили, що інформація про частини ресурсів є застарілою, проте інша частина залишається актуальною.

Координаційний центр повідомив про загрозу основним суб’єктам кібербезпеки. Спільно здійснюється оповіщення власників всіх ресурсів, IP-адреси яких були скомпрометовані в результаті витоку.

Власникам скомпрометованих ресурсів рекомендується, по можливості, оперативно змінити IP-адреси розміщення веб-ресурсів і посилити моніторинг кібератак на зазначені ресурси.

В РНБО нагадали, що на початку червня НКЦК зафіксував на території України новий тип DDOS-атаки, що використовується для блокування мереж провайдерів зв’язку.

Джерело: