Резніков і Кравчук розповіли про вибори на непідконтрольному Донбасі

Учасники комітету Верховної Ради з питань організації державної влади прокоментували сьогоднішнє засідання. На ньому розглядали звернення глави української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Леоніда Кравчука про зміну постанови про місцеві вибори в частині, яка стосується непідконтрольного Донбасу.

Про це повідомляє кореспондент «Країни».

Так, депутат фракції «Слуга народу» Олександр Качура сказав, що під час засідання було вирішено створити робочу комісію для вивчення питання. Причому, за його словами, функції цієї комісії можуть виявитися значно ширший, ніж рішення по постанови про місцеві вибори, яке просить оцінити Кравчук.

«Це може бути тимчасова спеціалізована комісія для напрацювання законодавчої бази, яка стосується мирного процесу передбаченого мінських домовленостей», – сказав Качура.

Перший заступник голови української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Олексій Резніков заявив, що ніяких виборів на непідконтрольних Донбасі не буде.

За його словами, вибори потрібно проводити, коли там не буде іноземних військ, коли буде проведено роззброєння всіх незаконних формувань. Що дасть можливість приїхати моніторингової місії і зафіксувати, що вибори там провели за українськими законами і конституції.

Леонід Кравчук сказав, що питання зміни постанови про місцеві вибори (в частині неможливості з проведення в «ЛДНР» до передачі контролю над кордоном) ще не вирішене. Тобто, ймовірність зміни постанови зберігається.

«Я задоволений результатами сьогоднішнього засідання комітету де розглядали моє звернення. Думки були різними, так і повинно бути. Говорили не про абстрактні речі, а про конкретні кроки. Про відповідальність. Головне питання було, це зміна четвертого пункту постанови про проведення місцевих виборів. Але можна в нього вносити зміни чи ні повинна розібратися робоча робоча група яку повинні створити, про що домовилися на комітеті », – заявив Кравчук.

Нагадаємо, раніше ЦВК скасувала вибори до місцевих рад на підконтрольних територіях Донбасу, що викликало скандал серед самих жителів цих населених пунктів, так серед правозахисників і політиків. Країна »відповідала на головні питання, пов’язані зі скасуванням виборів в Донецькій і Луганській областях.

Нагадаємо, мова йде про лист Кравчука, в якому він запропонував парламенту розглянути юридичну сторону питання про вибори на Донбасі. Через кілька днів після цього заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук заявила, що парламент не отримував ніякого листа. Однак пізніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков під час заявив, що парламент отримав його і направив в комітети для вивчення.

Джерело: