Реконструкція Нотр-Даму: стали відомі нові подробиці

92-метровий шпиль собору Паризької Богоматері, знищений в результаті масштабної пожежі в минулому році, відновлять в преже «образі».

Про це, як повідомляє France24 в ефірі франузского радіо 9 липня заявила міністр культури Розлін Башло, зазначивши наявність «широкого консенсусу» з цього питання як в суспільстві, так і серед тих, хто приймає рішення.

«Я вважаю, президент республіки Еммануель Макрон прийме рішення про реконструкцію шпиля відповідно до його ідентичним виглядом», – сказала Башло.

У цей день призначено засідання консультативної ради з питання реконструкції Нотр-Дама, проте остаточне рішення буде прийнято Макрона.

При цьому, за словами Башло, «складно говорити про повну ідентичність, скоріше – про такий же спосіб», тобто «стріловидну» шпилі

Нагадаємо, Еммануель Макрон впевнений в тому, що собор Паризької Богоматері можливо відновити всього за п’ять років. Французький лідер визнав, що терміни дійсно стиснуті і не засновані на будь-якому аналізі. Він вважає, що шпиль собору повинен бути повністю відновлений.

У той же час, настоятель собору Патрік Шові оцінює лише на 50% шанси зберегти конструкцію Нотр-Дама в Парижі.

Джерело: