Реальне число заражень коронавірусом в Україні в 3 рази перевищує офіційну статистику – дослідження

Співробітники Київської школи економіки (KSE) змоделювали поширення коронавируса в Україні. За даними моделі, загальна кількість випадків захворювання COVID-19 становить близько 185 тисяч осіб – проти 55 тисяч офіційно підтверджених. А з початку осені очікується посилення карантину незалежно від сценаріїв поширення коронавируса.

Про це повідомляється на сайті KSE.

З урахуванням різниці в офіційних і реальних показниках захворюваності, виходить, що в Україні виявляють тільки 30% заражень. Крім того, офіційно підтверджені випадки показують статистику по хворим з симптомами, в той час як модель KSE дозволяє оцінювати кількість безсимптомних і слабосімптомних випадків.

Дослідники KSE відзначають, що зменшення нових випадків в день не настільки швидке, як очікувалося, оскільки в регіонах реагують на зростання захворюваності не так швидко і жорстко, як передбачалося.

Згідно з різними сценаріями, до кінця року слід очікувати від 75 до 650 тисяч випадків захворювання COVID-19 і від 2 500 до 7 000 смертей.

Зараз Україна йде по «жовтому» сценарієм, який передбачає 4 тисяч померлих від COVID-19. У разі реалізації «жовтого» сценарію протягом літа в районах і областях України, які дають найбільший негативний вплив на динаміку захворювання, будуть діяти жорсткі карантинні обмеження. У разі ж розвитку «жовто-зеленого» сценарію залишок літа Україна зможе провести без карантину взагалі. «Зелений» сценарій передбачає високу (до 60%) вплив сезонного фактора на зниження зростання захворюваності COVID-19, «жовтий» – до 21%.

График возможного развития ситуации с коронавирусом

З початку осені очікується посилення карантинних обмежень незалежно від сценаріїв поширення COVID-19. Це пов’язано з тим, що стримуючий вплив сезонності буде згасати з початком осені.

Також вчені прорахували, що в середньому адаптивний карантин дозволить врятувати близько 121 тисяч чоловік.

На думку дослідників, світ входить в новий пік захворюваності, не вийшовши з попереднього. Це означає, що в країнах помірного клімату сезонне затихання відбувається повільніше, ніж зростання в країнах субтропічного клімату.

Джерело: