Рада зробила крок, щоб «вигнати» електросамокати і гіроборди з тротуарів

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 3023, щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються за допомогою портативних транспортних засобів на електричній тязі. Відповідне рішення підтримали 268 нардепів.

«Метою законопроекту є встановлення правового регулювання відносин, що виникають в процесі експлуатації (використання) портативних транспортних засобів на електричній тязі», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Основне нововведення, яке пропонують у документі – поправки в закон «Про дорожній рух». У нього хочуть додати статтю 19-1 про правовий статус, основні права та обов’язки водіїв персонального електротранспорту.

Так, законопроект, серед іншого, вводить швидкісні обмеження для руху таких транспортних засобів по тротуарах.

Згідно з документом, особи, які рухаються за допомогою портативних транспортних засобів на електричній тязі, мають право:

рухатися по тротуарах або пішохідних доріжках зі швидкістю пішохода;
їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а при їх відсутності – по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю.
Тим часом водіїв авто зобов’яжуть вживати всіх заходів для безпеки не тільки дітей, осіб з інвалідністю, людей похилого віку, як найбільш вразливих учасників дорожнього руху, а й для водіїв легкого електротранспорту.

Джерело: