Рада ЄС доповнила список індивідуальних санкцій проти осіб та організацій, які підривають цілісність і суверенітет України, двома фізичними та чотирма юридичними особами, які були причетні до будівництва Кримського моста.
Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на «Офіційний журнал» ЄС.
До оновленого списку санкцій увійшли Олександр Ганов, генеральний директор «Гранд Сервіс Експрес», і Леонід Риженькін, заступник гендиректора інфраструктурних проектів компанії «Стройгазмонтаж».
Під санкції також підпали «Ленпромтранспроект», Дирекція з будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ, Кримська залізниця, Кримська перша страхова компанія.
Уточнюється, що компанія Ганова здійснює залізничне сполучення з Кримом. Підприємство, де працює Риженькін, займалося будівництво Кримського моста, відзначається в публікації.
Компанії АТ «Ленпромтранспроект», АТ «Дирекція з будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ», Федеральне державне унітарне підприємство «Кримська залізниця», «Кримська перша страхова компанія», згідно з опублікованим документом, «брали участь у проекті з’єднання залізничної інфраструктури незаконно анексованого Криму і Росії ».
Зокрема, компанія АТ «Ленпромтранспроект» «розробляла залізничні підходи до мосту над Керченською протокою і здійснювала архітектурний контроль в ході будівництва» Кримського моста. АТ «Дирекція з будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ» надавала «інженерингові послуги». Федеральне державне унітарне підприємство «Кримська залізниця» є «власником і оператором залізничних колій» на мосту. Кримська перша страхова компанія «забезпечувала страхування моста над Керченською протокою», пояснюється в документі.
«Справжній регламент набирає чинності в день його публікації», – йдеться в постанові.
Рада ухвалила рішення за письмовою процедурою. Обмежувальні заходи, передбачені індивідуальними санкціями, вводять заборону на поїздки до ЄС і заморожування фінансових активів в Євросоюзі.
Індивідуальні санкції ЄС щодо осіб і організацій, які «підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України», були вперше введені 17 березня 2014 року.
Крім того, в якості реакції на події в Україні ЄС прийняв економічні санкції щодо певних секторів російської економіки і обмежувальні заходи «у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя».
«Список осіб і організацій, що підпадають під дію санкцій, постійно переглядається і періодично оновлюється Радою», – відзначають в Брюсселі.