Рада ЄС ввела санкції проти росіян, які брали участь у будівництві Кримського моста

Рада ЄС доповнила список індивідуальних санкцій проти осіб та організацій, які підривають цілісність і суверенітет України, двома фізичними та чотирма юридичними особами, які були причетні до будівництва Кримського моста.

Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на «Офіційний журнал» ЄС.

До оновленого списку санкцій увійшли Олександр Ганов, генеральний директор «Гранд Сервіс Експрес», і Леонід Риженькін, заступник гендиректора інфраструктурних проектів компанії «Стройгазмонтаж».

Під санкції також підпали «Ленпромтранспроект», Дирекція з будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ, Кримська залізниця, Кримська перша страхова компанія.

Уточнюється, що компанія Ганова здійснює залізничне сполучення з Кримом. Підприємство, де працює Риженькін, займалося будівництво Кримського моста, відзначається в публікації.

Компанії АТ «Ленпромтранспроект», АТ «Дирекція з будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ», Федеральне державне унітарне підприємство «Кримська залізниця», «Кримська перша страхова компанія», згідно з опублікованим документом, «брали участь у проекті з’єднання залізничної інфраструктури незаконно анексованого Криму і Росії ».

Зокрема, компанія АТ «Ленпромтранспроект» «розробляла залізничні підходи до мосту над Керченською протокою і здійснювала архітектурний контроль в ході будівництва» Кримського моста. АТ «Дирекція з будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ» надавала «інженерингові послуги». Федеральне державне унітарне підприємство «Кримська залізниця» є «власником і оператором залізничних колій» на мосту. Кримська перша страхова компанія «забезпечувала страхування моста над Керченською протокою», пояснюється в документі.

«Справжній регламент набирає чинності в день його публікації», – йдеться в постанові.

Рада ухвалила рішення за письмовою процедурою. Обмежувальні заходи, передбачені індивідуальними санкціями, вводять заборону на поїздки до ЄС і заморожування фінансових активів в Євросоюзі.

Індивідуальні санкції ЄС щодо осіб і організацій, які «підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України», були вперше введені 17 березня 2014 року.

Крім того, в якості реакції на події в Україні ЄС прийняв економічні санкції щодо певних секторів російської економіки і обмежувальні заходи «у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя».

«Список осіб і організацій, що підпадають під дію санкцій, постійно переглядається і періодично оновлюється Радою», – відзначають в Брюсселі.

Джерело: