Рада відправила у відставку главу АМКУ

Рада відправила главу АМКУ Терентьєва у відставку. Фото: amcu.gov.ua
На позачерговому засіданні Верховної Ради в п’ятницю, 3 липня, депутати прийняли рішення про звільнення голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва.

Відставку голови АМКУ Терентьєва, призначеного ще при Порошенку, тому Рада прийняла мінімальним числом голосів – 226.

Відзначимо, що «Слуга народу» за відставку Терентьєва дала всього 183 голоси. Рішення витягли за рахунок ОТЗЖ, груп «Довіра» і частково «За майбутнє» (6 голосів).

«З Терентьєвим взагалі цікава історія. Спочатку він написав заяву на відставку (нібито через конфлікт з президентом по тютюнового ринку). Ця заява оперативно розглянув комітет і схвалив. А потім Терентьєв раптом написав ще одну заяву з відкликанням попередньої. Але його Рада вже до уваги не взяла і проголосувала за відставку», – коментує ситуацію Telegram-канал «Політика Країни». Відзначається, що Терентьєв встановив хороші відносини з Коломойським, Ахметовим і Пінчуком, але це не допомогло йому під час голосування в Раді.

«А тому їх люди в Раді (не всі, але багато) голосували проти. Зокрема, не голосував Палиця і велика частина групи «За майбутнє». Але це йому не допомогло. Відставка Терентьєва органічно вписується в стратегію Зе-команди по виловлювання старих кадрів і призначення своїх людей на ключові пости. Особливо на такий хлібний пост, як глава Антимонопольного комітету», – сказано в повідомленні.