Рада оголосила місцеві вибори в Україні

Верховна Рада днями відмовилася оголосити місцеві вибори в Україні, однак сьогодні таки прийняла проект постанови про їх проведення 25 жовтня. Відповідне рішення підтримали 326 народних депутатів.

Вибори депутатів обласних, київського міського, районних в містах рад та мера Києва пройдуть у неділю, 25 жовтня, у всіх областях країни, за винятком окупованих територій Донбасу і Криму.

Постановою визначається, що вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів в ОРДЛО і в Криму будуть призначені окремим законом за умов припинення окупації і збройної агресії Росії проти України. Виборчий процес може бути проведений тільки в разі, якщо з вище зазначених територій будуть виведені всі незаконні збройні формування і техніка, підконтрольні Москві бойовики; якщо Україна поверне контроль над кордоном і відновить конституційний лад; якщо будуть створені умови для проведення виборів відповідно до стандартів ОБСЄ.

Також парламент дав доручення Центральної виборчої комісії.

«Призначити перші місцеві вибори в новостворених сільських, селищних, міських територіальних громадах і районах, в яких відповідно до Виборчим кодексом України призначені перші місцеві вибори одночасно з черговими місцевими виборами, призначеними на неділю 25 жовтня», – йдеться в постанові.

Як відомо, 25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори (якщо їм не завадить епідемія коронавируса). Виборча кампанія «накриє» всю Україну: вибирати будуть сільські, міські, районні та обласні ради, мерів міст. А в парламенті тим часом кипить робота над змінами до Виборчого кодексу. Так, наприклад, «слуги народу» пропонують знизити необхідний поріг виборців в громадах для проведення там виборів по мажоритарці з 90 тис. До 15 тис. Тобто в обласні і міські ради з кількістю виборців від 15 тис. Незалежних кандидатів балотуватися не зможуть – тільки від партій.

Джерело: