Пушилін віддав приказ відкрити вогонь по українській позиції під Горлівкою

«Глава ДНР» Денис Пушилін віддав показ відкриття огонь по українським позиціям. Артилерійський удар буде нанесен утром 7 вересня. Пушилін призвав українську сторону вивести лічний склад із місцями, за яким котрому буде нанесений удар. Про це повідомляється в його телеграмі.

Пушилін пише, що призвав Україну заритувати траншеї, які були виритами після перемирії на Донбассі 22 липня 2020 року. Так як він не отримав відвета, Пушилін заявив, що 7 вересня відкроє огонь за «незаконно введеним інженерним спорудженням в районі населеного пункту Шуми» (це недалеко від Горлівки).

«Страна» приводить повний текст заяв Пушилина.

«З моменту моєго заявлення від 28 серпня 2020 року ми задіяли примусові спроби переконати українську сторону усунути допущені ею позиційні порушення погоджених 22 липня 2020 року додатковими оцінками за умови посилення режимів прекрасного огляду.

На переговорній площі в Мінську та за допомогою координаційного механізму відповідно до пункту «д» додаткові оцінки ми неодноразово вказували на необхідність закону траншеї, виритій українській стороні після 22 липня 2020 року, і не досліджували подальших провокацій, зроблених на кривій перемирії. Крім того, ми багаторазово попереджаємо, що в сложившейся ситуації називаємо повне право висувати пункт «е» додаткові оцінки та вказівки порушених порушень самостійно, але ми всі силами, що бажають цього уникнути.

Наші обосновані вимоги української сторони проігноріровала. Я очікував, що отримаю з ЦККК документ про те, що порушення були порушені в українській стороні або хоча це ведеться до роботи за їх дослідженням. Такого документа я не отримав.

У цій зв’язку офіційно заявлено, що згідно з пунктом «е» додатковими мерками прийнято рішення видавати презентацію при відкритті огня по незаконно здійсненому інженерному співробітництву в районі населеного пункту Шуми (600 метрів північно-восточного населеного пункту Шуми – район нових обладнаних позицій України центром з координатами 48 градусів 22 хвилини 57 секунд північної широти та 37 градусів 56 хвилин 55 секунд восточної довготи).

Офіційне повідомлення щодо цього рішення буде створено нашими представниками в контактній групі. Детальні координатні місця проведення операцій будуть повідомлені українською стороною через ЦЦКК. Призиваю українську сторону з 08:00 годин 7 вересня 2020 року забезпечити відсутність лічного складу в зазначеному районі. Нам не потрібні людські жертви. Нам не нужен срыв перемирия. Ми хотіли лише сполучення досягнутих договорів.

Обращаюсь к СММ ОБСЕ с просьбой засудить мониторинг этой операции в обозначенное время ».

Пушилин телеграм

Джерело: