Протести в Білорусі. З’явилося відео жорстких зіткнень демонстрантів і ОМОНу, затримані 215 осіб

У Білорусі під час акцій протесту затримали 215 осіб на тлі відмови ЦВК в реєстрації на президентських виборах двом опозиційним кандидатам – Віктору Бабарика та Валерію Цепкало.

Про це передає місцеве видання «Tut.by».

Учасники в Мінську шикувалися в «ланцюга солідарності», проїжджаючі мимо автомобілі сигналили, люди у відповідь плескали в долоні. Акції супроводжувалися затриманнями із застосуванням сили, а подекуди й сутичками з ОМОНом.

За даними правозахисників, в Мінську ввечері 14 липня було затримано більше 150 осіб, а за станом на 1:30 середи, 15 липня повідомлялося про як мінімум 215 затриманих по всій країні.

Затримання почалися практично відразу після початку протестів. Найбільше протестуючих затримували в Мінську в районі площі Перемоги, біля цирку, на Немизі. У той же час в Бресті затримали 11 осіб, в Гомелі – 10, в Гродно і Могильові обійшлося без затримань.

Близько 21:00 в столиці Білорусі на проспекті Незалежності навпроти парку Горького відбулася жорстка сутичка протестуючих з поліцією. Протестуючі викрикували «Міліція з народом!».

Затримували також журналістів, але їх відпускали після перевірки документів. Якщо говорити про регіони, то в Бресті зібралося близько 70 осіб, в Гомелі – близько 50, в Гродно – близько 200 і ще кілька десятків в Могильові.

Співробітники ДАІ перекривали деякі ділянки доріг, в Мінську не працювало шість станцій метро. У темний час доби протягом деякого часу в окремих районах відключали вуличне освітлення.

Джерело: