«Просто встали, пішли і забули»: Як кинули дитини в елітному київському пологовому будинку

У приватному пологовому будинку Києва, послугами якого користуються українські зірки, вперше за чотири роки його роботи, забезпечені батьки відмовилися від новонародженої дитини і не стали його забирати. Навіть ім’я дівчинці дали співробітники пологового будинку.

Розбиралися в ситуації з пологовим будинком «Лелека», який широко відомий в столиці.

Ім’я дали співробітники пологового будинку

Про те, що сталося повідомив директор «Лелеки» Валерій Зукін. Він опублікував пост в Facebook, в якому розповів, що вперше в його практиці в елітному медичному закладі батьки написали відмову від новонародженої дитини – дівчинки.

За словами лікаря, у дівчинки були проблеми зі здоров’ям і батьки не захотіли її лікувати. Те, що відбулося шокувало його, тим більше, що дитина народилася з не таким вже критичним пороком розвитку.

«Ситуація вимагає медичної допомоги, але виглядає цілком виліковної і корректируемой. Бувало й гірше », – розповів лікар. Він уточнив, що такий порок до пологів практично не діагностується, але він коректований, виправляється і його можна лікувати.

«Ось така ось звичайна життєва ситуація. І зовсім несподівано батьки вирішують відмовитися від дитини. Як сніг на голову. Ось так ось просто – встали, пішли і забули. Начебто дитини і немає.

Ми довго розмовляли. Наводили аргументи. Пояснювали. Марно. Тепер дитина лежить в Лелека. Один. І на світі у нього нікого немає крім Лелеки. І ім’я для свідоцтва про народження йому дала Лелека.

Навіщо я про це пишу? Напевно, директор приватного пологового будинку повинен писати більш оптимістичні пости. Десь в глибині душі я сподіваюся, що батьки змінять своє рішення. Все буває в житті, але надія дуже маленька », – написав Валерій Зукін.

Що відомо про VIP-пологовому будинку

«Лелека» – приватний пологовий будинок, який знаходиться в Пущі-Водиці в Києві. Він відкрив свої двері в 2016 році і став четвертим приватним пологовим будинком в Україні. Повідомлялося, що інвестиції в будівництво нового пологового будинку склали $ 17 млн. У ньому 49 палат трьох класів: стандарт, люкс і VIP, а також 5 пологових залів та 2 операційні.

Вартість просто пологів стартує від 53 700. Пакет »Стандарт» – 62 950 грн, пакет «Люкс» 91. 600 грн, пакет «VIP» – 108 800 грн (ціни без урахування знижок – Ред.). Серед послуг – страви від власного ресторану, урочиста вечеря від шеф-кухаря, послуги салону краси для мами перед церемонією виписки.

Там народжують представники українського шоу-бізнесу, наприклад, співачка Джамала.

«Кожен день в Україні залишають двох дітей в пологових будинках». Реакція в мережі

У коментарях до посту директор Інституту серця Борис Тодуров написав, що готовий зробити операцію безкоштовно, якщо це мова про порок серця, але Валерій Зукін, відповів, що, на щастя, це не порок серця.

Більшість коментаторів обурені вчинком батьків, з огляду на те, що очевидно, це забезпечені люди.

Деякі висловлюють надію, що таке рішення батьки взяли в стані стресу і ще можуть передумати.

Оксана Кашинцева, адвокат, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики, написала, що, мабуть, почалося поділ дітей на якісних і неякісних (це нещодавно пропонувала нардеп від «Слуги народу» Галина Третьякова).

«Поділ дітей на« якісних »і« неякісних »розпочато? Перший в Україні відмова батьків від новонародженої в приватному пологовому будинку. Пороки у дитини не критичні, піддаються лікуванню … Зате заможні батьки (хто ж ще дозволить собі пологи в приватному медичному закладі ..) «відбракували неякісного» дитини … »

Дар’я Касьянова програмний директор міжнародного благодійного фонду «СОС Дитячі Містечка Україна», яка керувала проектом «Сирітству – ні!», Висловила надію, що батьки передумають, на це є два місяці.

«Батьки відмовилися забирати дитину з пологового будинку. Може ще передумають. Є ще 2 місяці. Якщо немає – сподіваюся, усиновителі знайдуться дуже швидко ».

Колишній директор Держдепартаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмила Волинець написала, що кожен день в Україні залишають двох дітей в пологових будинках, але вона вірить в щасливу долю дівчинки.

«Лікар упевнений, що відмов забрати дитину з пологового будинку в Україні одиниці. Насправді, кожен день в Україні 2 новонароджених дитини залишаються в пологових будинках, а мами, частіше без пап, але є і подружні пари, виходять з пологового, залишивши народженого ними дитини …

Як правило, в таких випадках суспільство реагує засудженням. А між тим, є певна частина жінок, які відразу ж після народження дитини потребують професійної допомоги, а далі вони стають звичайними турботливими мамами.

Хоча, описаний лікарем випадок, очевидно, обумовлений народженням хворої дитини. Повідомляють про можливість одужання дитини. Сподіваюся, що це подружжя звернуться за професійною допомогою для того, щоб сприйняти народження хворої дитини. Це зовсім непросто, потрібна допомога фахівців ».

Джерело: