Прогноз погоди на липень в Одесі, Бердянську та інших курортах України

У липні синоптики прогнозують спекотну погоду літа, коли температура досягне +41 градуси. Однак поряд з посушливим періодом очікується кілька днів грозових злив.

Зібрали все, що відомо про синоптичної картині, яка очікує відпочиваючих в липні на найпопулярніших курортах України.

Загальний прогноз на липень

За даними Укргідрометцентру, середня температура місяця складе близько + 20 … + 25 градусів, що на кілька градусів перевищує середні багаторічні значення.

Місячна кількість опадів очікується на рівні 36-95 мм, а в Карпатському регіоні до 165 мм, що знаходиться в межах середніх багаторічних значень.

Середня місячна температура повітря – близько + 17 … + 22, на півдні – до +24, а в горах + 11 … + 16.

Абсолютний максимум температури повітря буде зафіксований в Харківській, Луганській і Херсонській областях (близько 39,7 °), в Одеській областях – місцями до +40 … + 41 °, абсолютний мінімум близько нуля градусів – в Карпатах.

Середнє місячна кількість опадів складе 29-102 мм, в Карпатах, на Прикарпатті, Тернопільській та Хмельницькій областях 103-184 мм.

Прогноз погоди для Одеси

За даними Sinoptik, перший тиждень липня в Одесі буде посушливої. Температура підніметься до +35 вже в неділю 5 липня. Протягом усього тижня буде спостерігатися ясна погода без опадів.

Загальна картина місяці в Одесі за даними аccuweather виглядає наступним чином: грози можливі лише 15 липня і 1 серпня.

При цьому вже з перших днів температура на 4 градуси вище, ніж історична середня для цього періоду.

Загальна картина місяці в Одесі за даними аccuweather виглядає наступним чином: грози можливі лише 15 липня і 1 серпня.

При цьому вже з перших днів температура на 4 градуси вище, ніж історична середня для цього періоду.

Загальна картина місяці в Одесі за даними аccuweather виглядає так: гроза можлива 1 липня, хмарні дні змінюватимуться ясними.

Загальні показники середньомісячної температури збільшаться на 2 градуси.

Погода на курортах України:

Куяльник – в лиманах Одеської затоки липня очікується порівняно жарким і без опадів. Середня температура першої половини місяця складе + 18 … + 34. Дощі очікуються з 16 по 18 липня і з 24 по 26 липня.

У Затоці з перших днів липня встановиться спека в межах + 29 … + 31. Місяць очікується без облоги.

У Буковелі Івано-Франківської області в липні все так же буде переважати дощова погода. Денна температура складе від +16 до +25 градусів.

У Верховині в липні очікується кілька періодів затяжних дощів – з 13 по 16 липня, коли температура вночі складе +13 градусів, а вдень – близько +20; і ще один дощовий період – з 26 по 28 липня, коли температура буде + 12 … + 21.

У Ворохті липня також видасться дощовим: дощі литимуть без зупинки з 13 по 16 липня (температура від +13 до +21), 19, 20 і 23, 28 і 31 липня теж будуть опади.

Погода в Трускавці Львівської області в липні очікується нерайдужні: з 3 по 19 липня липня – період затяжних дощів з температурою повітря близько + 21 … + 28 градусів. Ясна погода очікується з 20 липня.

Урзуф Донецької області зустріне відпочиваючих спекотним місяцем. Грозові зливи обіцяють тільки на 1 липня. В іншому – очікується посуха і температура близько + 22 … + 34.

Кирилівка – в липні максимальна температура досягне +34 градусів – з 6 по 8 липня, дощів не прогнозують.

У Херсоні в липні буде супержарко з 5 по 8 липня. Температура повітря підніметься до +37. Гроза очікується тільки 1 липня. В інший час передають період посухи.

Середня температура води в Чорному морі на початку липня становить + 24 °, а в кінці липня близько + 26 °. Трохи більше прогрівається Азовському морі – на початку липня його температура становить + 25 °, а в кінці липня піднімається до +26 градусів.

Як уберегтися від спеки

Не тільки в курортних містах, але і в столиці очікується жаркий липень. Щоб уникнути теплового удару лікарі радять вибирати одяг білого кольору з натуральних тканин, носити головний убір, рідше користуватися духовкою і виключити алкогольні напої, які несумісні зі спекою. Найкраще допомагає охолонути прохолодний душ або ванна.

Від екстремальної спеки також допомагає полуденну відпочинок (так звана сієста), відновитися можна на комфортних затінених терасах кафе або в приміщенні з кондиціонером. Але з кондиціонерів потрібно бути обережніше: різка зміна температури створить додаткове навантаження на серцево-судинну систему, а довгий переохолодження послабить імунітет.

Тому адаптуватися до спеки потрібно розумно: не старатися з засмагою, пити більше води, уникати надмірного фізичного навантаження, пам’ятати, що опіки найлегше отримати біля водойм.

Кофеїн, алкоголь і цукру викликають втрату рідини, тому вживання цих напоїв у спеку зводять до мінімуму. Також не вживають в спеку жирну їжу, яка створює додаткове навантаження на організм. Краще перейти на низькокалорійний раціон з сезонних фруктів і овочів і освіжитися лимонадом з базиліком, імбиром, огірком або полуницею, який можна приготувати вдома.

Окремо лікарі дають рекомендації по догляду за дітьми і домашніми вихованцями в спеку: не залишайте дітей і домашніх тварин в припаркованому автомобілі і не забувайте поїти їх свіжою водою.

 

Джерело: