Продаж краденого майна не доводить провину в крадіжці – Верховний суд

Верховний суд України розглянув справу, фігурантів якого звинувачували в крадіжці на підставі того, що вони збували крадені речі. Орган ухвалив, що такий висновок не обґрунтований.

Про це повідомляє портал «Ліга: закон».

Раніше місцевий суд засудив п’ятьох осіб за ч.3 ст.185 Кримінального кодексу (крадіжка з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище). Однак апеляційний суд вирішив, що районна інстанція не мала достатніх підстав для визнання провини в скоєнні таємного викрадення майна.

Апеляційне рішення обґрунтоване тим, що досліджені місцевим судом показання потерпілого і свідків, а також протоколи огляду місця події, добровільної видачі речей, опознаний доводять лише наявність і вилучення викрадених у потерпілого речей у людей, яким вони збуту, а також факт такого збуту. Прямих же доказів викрадення майна обвинуваченими нет.Коллегія суддів Кримінального суду Верховного суду погодилася з рішенням апеляційного суду, залишивши касаційну скаргу прокурора без задоволення.

Верховний суд зазначив, що суд апеляційної інстанції, дотримуючись принципів презумпції невинності, прийшов до правильного висновку про відсутність достатніх підстав для встановлення в діях обвинувачених складу злочину.

Джерело: