Про пам’ятники, економіку і школи для нацменшин. Зеленський і Дуда зробили спільну заяву

Президент Володимир Зеленський зробив спільну заяву з польським колегою Анджеєм Дудою, який прибув в Україну з офіційним візитом.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента в понеділок, 12 жовтня.

Зеленський і Дуда обговорили ряд важливих питань і зробили спільну заяву.

Про пам’ятники
Зеленський і Дуда засуджують наругу над українськими пам’ятками у Польщі і польськими пам’ятками в Україні, а також закликають відповідні органи влади здійснювати належну опіку над ними.

«Засуджуємо злочину проти людяності, зокрема вчинені на грунті ненависті, і вважаємо, що вони не можуть бути жодним чином виправдані. Визнаємо важливість гідного вшанування пам’яті невинних жертв конфліктів і політичних репресій ХХ століття. Наголошуємо на необхідності забезпечення можливості пошуку і ексгумації цих жертв в Україні та Польщі, щоб віддати належне їх пам’яті і їх ще живим родичам і нащадкам в дусі поваги до історичної правди », – йдеться в їх заяві.

Про школи національних меншин
Президенти також додали, що Україна і Польща врегулюють функціонування шкіл національних меншин в окремому порядку.

«Ми підтверджуємо важливість захисту прав національних меншин в Україні та Республіці Польща, зокрема в галузі освіти, відповідно до взятих міжнародних зобов’язань та двосторонніми угодами. Основи функціонування шкіл польської меншини в Україні та шкіл української меншини в Польщі будуть врегульовані угодою між нашими урядами в окремому порядку », – додали в заяві Зеленський і Дуда.

Про ЛітПолУкрбріг
Крім того, президенти України і Польщі заявили про необхідність подальшого розвитку можливостей литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (ЛітПолУкрбріг).

«Підтверджуємо необхідність подальшого розвитку можливостей і потенціалу литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького», – йдеться в заяві.

Також глави держав відзначили важливість надання Північноатлантичним альянсом Україні статусу партнера з розширеними можливостями.

«Україна висловлює подяку Республіці Польща за практичну підтримку євроатлантичних прагнень України, перш за все в процесі реформування національного сектору безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО. Обидві сторони підкреслюють важливість надання Північноатлантичним альянсом Україні статусу партнера з розширеними можливостями », – додали президенти.

Про євроінтеграцію
У заяві зазначено, що Україна буде взаємодіяти з Польщею для подальшої євроінтеграції.

«Підтверджуємо настрій обох країн взаємодіяти з метою подальшого поглиблення відносин України з Європейським Союзом на принципах асоціації і глибокої економічної інтеграції. Позитивно оцінюємо підсумки 22-го саміту Україна-Європейський Союз, який відбувся 6 жовтня цього року », – зазначили президенти.

Про економічне співробітництво
Зеленський і Дуда також заявили про важливість взаємовигідного економічного співробітництва з метою повного використання можливостей, пропонованих українським і польським ринками в контексті функціонуючої поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС і Україною.

«Бачимо необхідність докласти додаткових зусиль для роботу українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва. Інтересам двох держав відповідає зростання обсягів взаємних інвестицій в Україні та Польщі, для чого важливо створювати сприятливі умови для ведення бізнесу », – додали український і польський лідери.

Про енергетичній сфері
Крім того глави держав згадали необхідність подальшої співпраці в енергетичній сфері для зміцнення енергетичної безпеки в регіоні та Європі в цілому.

«Бачимо важливість підвищення надійності та диверсифікації поставок енергоносіїв, а також забезпечення прозорості енергетичного сектору», – заявляють Зеленський і Дуда.

Крім того, наголошується в заяві, Польща підтримує поглиблення співпраці України з ініціативою «Тріморье».

Джерело: