Пожежа в соборі Нанта знищив його орган. Макрон підтримав рятувальників «готичної перлини» Франції

Президент Франції Емманюель Макрон, в зв’язку з пожежею в соборі Святих Петра і Павла, звернувся до пожежних із закликом врятувати «готичну перлину» країни.

Про це він написав у себе в Twitter.

«Після Нотр-Дама в вогні собор Святих Петра і Павла в центрі Нанта. Підтримую наших пожежників, які йдуть на всі ризики, щоб врятувати цю готичну перлину міста бретонських герцогів », – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що на місці працює 60 пожежних і шість одиниць техніки. Проте, за словами начальника пожежної служби Лорана Ферлах, вогонь торкнувся великий орган, розташований в будівлі собору.

«Руйнування торкнулися великий орган, який, напевно, повністю знищений. Платформа, на якій він розташований, дуже нестабільна і загрожує обваленням », – сказав він.

Звернемо увагу, що собор Святих Петра і Павла за все на шість метрів нижче паризького собору Нотр-Дам в Парижі.

Нагадаємо, що 15 квітня минулого року пожежа практично знищив собор Паризької Богоматері. Вогонь спалахнув на будівельних лісах, зведених над дахом собору в зв’язку з реставрацією. В результаті пожежі обрушилися шпиль будівлі і дах.

Також «Країна» писала, що про торішній пожежі в Соборі Паризької Богоматері знімуть фільм-драму. Її режисером заявлений автор кінострічки «Сім років у Тибеті» і «Ворог біля воріт» Жан-Жак Анно.

Джерело: