Повний місяць 2020: Осетрова Місяць зустрінеться з Юпітером і Сатурном

У понеділок 3 серпня 2020 року настане повний місяць, яке також запам’ятається тим, що поблизу Місяця буде видно яскраві планети Юпітер і Сатурн внаслідок настав 4 липня параду планет, який все ще триває. За даними NASA, Місяць офіційно стане повною 3 серпня о 18:59 за київським часом (15:59 Зі Гринвічем). Особливістю серпневого повного місяця є те, що ця подія називають Осетровою Місяцем.

Повна Місяць виникає, коли вона знаходиться точно на протилежному боці Землі від Сонця і її диск повністю висвітлюється нашою зіркою. Якщо Місяць проходить через тінь Землі, ми бачимо місячне затемнення, але це відбувається не кожен місяць, тому що орбіта нашого супутника злегка нахилена, тому часто вона пропускає тінь Землі.

Повні місяця відбуваються приблизно кожні 29,5 днів, що трохи більше, ніж період її обертання. Причина в тому, що Земля рухається навколо Сонця, так що до того часу, коли Місяць досягне того ж місця, в якому вона перебувала в своєму останньому проході, Земля вже не знаходиться між Місяцем і Сонцем.

1 серпня Місяць пройшла поблизу Юпітера в межах приблизно трьох місячних діаметрів планети, або півтора градусів. Після заходу сонця Юпітер виглядає досить яскраво, і зараз є однією з «перших» зірок, видимих ​​в сутінках. 2 серпня Місяць пройде повз Сатурна. Сатурн буде перебувати на висоті близько 11 градусів над південно-східним горизонтом, стаючи видимим в сутінках після заходу Сонця. Тим часом Місяць буде зліва від Сатурна, а Юпітер – справа. Таким чином всі три яскравих небесних об’єкта – Місяць, Сатурн і Юпітер – будуть згруповані в небі і складуть подобу яскравого трикутника в небі, кожен з яких складе його вершину.

Хоча повний Місяць має тенденцію придушувати слабші астеризми (або зоряні структури) своїм яскравим світінням в повний місяць, такі зірки як Вега, Денеб і Альтаїр, складові Літній трикутник, будуть помітними і легко помітними.

Згідно Фермерському Альманаху, серпневе повний місяць називають Осетровою Місяцем або лососевих Місяцем. Наші пращури помітили, що в кінці літа йде нерест і рибу ловити стає простіше. Звідси і пішла назва. Правда не у всіх народів прижилося цю назву. У деяких культур повний місяць в кінці літа називається Єжевичної Місяцем через ягідного періоду. Також її ще прозвали відлітають Місяцем, так як деякі птахи починають в цей час відлітати на південь. Цього року повний місяць в серпні в Китаї називають Місяцем Лотоса в честь цвітіння згаданих квітів.

Джерело: