Пост глави Світової організації торгівлі вперше в історії займе жінка

У фінал конкурсу на посаду глави Світової організації торгівлі (СОТ) вийшли дві дами – колишня керуючий директор Світового банку Нгозі Оконджо-Івеала і міністр торгівлі Південної Кореї Ю Мен Хі. Таким чином пост глави СОТ вперше займе жінка.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Наша мета, як і раніше полягає в тому, щоб заохочувати і полегшувати досягнення консенсусу між членами і сприяти переходу від цього фінального списку з двох кандидатів до прийняття рішення про призначення», – сказав глава генеральної ради СОТ і представник Нової Зеландії Девід Уокер.

Третій етап консультацій триватиме з 19 по 27 жовтня, нову главу СОТ вибере саме рада на початку листопада.

Відзначимо, 66-річна Оконджо-Івеала висунута в якості представника Нігерії, раніше займала посаду глави Мінфіну і МЗС Нігерії. Близько 25 років пропрацювала на керівних посадах у Світовому банку.

У свою чергу, 53-річна Ю Мен Хі була першою жінкою на посаді міністра торгівлі в Південній Кореї, відома в якості експерта в сфері економіки і торгівлі, її спеціалізація відносини з КНР і США.

Нагадаємо, генеральний директор Світової організації торгівлі (СОТ) 62-річний Роберто Азеведо достроково покинув посаду. Він на рік раніше терміну склав повноваження і пішов працювати в компанію Pepsi.

Джерело: