Порошенко в розмові з Байденом назвав безвіз «тим, що можна продати українському народу»

Екс-президент Петро Порошенко в розмові з колишнім віце-президентом США Джо Байденом не приховував, що хоче вигідно «продати» безвіз українського народу і заявляв, що американська влада «грають велику роль» у встановленні миру в Україні. Про це стало відомо з чергової серії записів розмов між Порошенком і Байденом, які сьогодні оприлюднив нардеп Андрій Деркач.

Запис зроблено 16 листопада 2016 року, коли президентом США обрали Дональда Трампа.

Байден: Привіт, Петро. Це Джо. Як ваші справи?

Порошенко: Дуже добре, як завжди, коли я чую вас голос, мій любий друже …

Якщо президент (президент США Дональд Трам – Ред.) Зможе підтримати нас не тільки щодо Мінська, але і безвізового режиму, це буде щось, що ми зможемо «продати» українського народу. Я дуже сподіваюся, що ви зможете приїхати, можливо 21 листопада, на річницю нашої Революції Переваги. Це було дуже важливим сигналом …

Байден: Що стосується мого приїзду 21-го. Я говорив вам, що ні за яких обставин не зможу приїхати 21-го. Я спробую приїхати відразу після, на початку грудня. Це так виходить зараз. Певною мірою частина мого маршруту залежить від вашої розмови з нашим обраним президентом. Одна зі справ, яким я займаюся, це … Нова адміністрація, я не критикую, але вона дуже повільно готується до передачі повноважень. Відверто кажучи, як велика частина Америки, вони вважають, що раз перемогли на виборах, немає необхідності форсувати передачу справ. Фактично вони повністю змінюють перехідну команду. Передача справ – це дуже делікатна річ, оскільки ця процедура проходила від Адміністрації до Адміністрації протягом останніх 100 років і вимагає обміну конфіденційною інформацією. І люди, які цим займатимуться, повинні бути відповідно перевірені, як ми робили це з Адміністрацією Буша. Вони цього не зробили і намагаються наздогнати втрачений час. Чому я вам про це розповідаю? Тому що я був дещо обмежений в можливості розповісти їм про Україну.

Основна проблема, що нова Адміністрація добре не знайома з ситуацією, тому я зустрічаюся з обраним віце-президентом, єдиним, хто має досвід зовнішньої політики …

Порошенко: Ви граєте величезну роль у встановленні миру в моїй країні, фактично в порятунок моєї країни. Це моє справжнє відчуття.

Байден: Дякую, ви як завжди щедрі. Я не планую нікуди йти. Я маю на увазі, що як приватна особа я маю намір включатися в зусилля, які ми почали.

Порошенко: Так.

Байден: Це моя мета, але якщо я приїду до цього, я стурбований, що вони не будуть достатньо обізнаними. Вони будуть думати, що я хочу їх переграти і заганяю в кут. Вони поставлять під сумнів мою мотивацію поїхати до того, як вони будуть повністю поінформовані. Я впевнений, ви це розумієте, ви хороший парламентер. Це мої роздуми на зараз і немає нічого, щоб змусило мене сумніватися в моїх думках, що це неправильний підхід.

Безвізовий режим України з Європейським Союзом набула чинності 11 червня 2017 року. За перший тиждень безвізовим режимом скористалися 18 тисяч українців, відмова отримали 22 людини.

Нагадаємо, 9 липня, народний депутат Андрій Деркач на прес-конференції оприлюднив третю частину записів розмов між екс-президентом України Петром Порошенко і колишнім віце-президентом США Джо Байденом, які обговорювали українських диверсантів в Криму в серпні 2016 року. З розмови стає зрозуміло, що диверсійна операція дійсно була. Це фактично визнав Порошенко.

Відзначимо, мова йде про події, які відбулися в районі міста Армянська в серпні 2016 року. Тоді в ФСБ РФ заявили про виявлення групи українських диверсантів в Криму, які готували серію терактів. При затриманні, за даними російської спецслужби, загинув її співробітник і військовослужбовець Міноборони РФ.

У Міноборони України тоді заявили, що інформація ФСБ про підготовлювані в Криму терактах і причетності до них України не відповідає дійсності. А в Генштабі назвали заяву Федеральної служби безпеки Росії – провокацією.

Джерело: