Помер найстаріший в історії чоловік, який втратив всю сім’ю в пандемію іспанки

Помер чоловік, який неофіційно вважався найстарішим за всю історію. Їм був 116-річний Фреді Блом. Чоловік жив в ПАР і майже до смерті був активним і не мав проблем зі здоров’ям.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на родичів довгожителя.

Згідно з даними видання, африканець народився 8 травня 1904 року. Коли він був підлітком, вся його сім’я загинула через пандемію іспанського грипу. Все життя він присвятив фермерства та роботі в будівництві. Блом 46 років жив у шлюбі з однією жінкою. У них народилися троє дітей, а пізніше з’явилися п’ять онуків.


У 114 років Блом задумався про те, щоб кинути палити. На той момент, незважаючи на похилий вік, він пересувався самостійно і скаржився лише на те, що погано чує і ходить не так швидко, як в молодості.

За два тижні до смерті, як стверджують його родичі, Блом сам колов дрова. Однак незабаром після цього він згас буквально за три дні і помер в лікарні від природних причин.

Найстаршим з коли-небудь жили чоловіків, за офіційними даними, вважається японець Кімура Джіроемон, який прожив 116 років і 54 дні. Якщо Фреді Блом дійсно прожив 116 років і 106 днів, його можна вважати найстарішим з коли-небудь жили чоловіків. На даний момент найстарішим з нині живих чоловіків вважається 111-річний житель румунського Бухареста Думітру Команеску.

Загальновизнаний рекорд довголіття належить француженці Жанні Кальман, яка померла в 1997 році у віці 122 років і 164 днів. Дослідники піддають її вік сумніву.

Джерело: