Половина населення Лівану може зіткнутися з голодом до кінця року

Більше половини населення Лівану до кінця поточного року може відчути брак продовольства через що прогримів в серпні потужного вибуху в Бейруті.

Про це йдеться на сайті Економічної і соціальної комісії ООН для Західної Азії (ЕСКЗА).

Як відзначили в організації, Ліван в значній мірі залежить від імпорту продуктів харчування. Після вибуху, що зруйнував більшу частину порту Бейрута – головного логістичного центру країни, а також з-за знецінення ліванського фунта на 78% і різкого зростання рівня бідності та безробіття більше половини населення ризикує втратити можливість забезпечувати свої основні потреби в продуктах харчування.

До того ж ще до вибуху знецінення національної валюти вже призвело до різкого зростання цін. Очікується, що середньорічний рівень інфляції в країні перевищить 50% (для порівняння, в 2019 році він становив 2,9%). У липні 2020 року середня ціна на продукти харчування зросла на 141% в порівнянні з липнем 2019 року.

У комісії закликали вжити термінових заходів, щоб уникнути продовольчої кризи, і як можна швидше відновити зруйновані вибухом зерносховища в порту столиці.

Джерело: