Поліція викрила «реабілітаційні» центри, де незаконно утримували людей

На Івано-Франківщині правоохоронці викрили і припинили роботу «реабілітаційних центрів» для алко- та наркозалежних осіб, де незаконно утримували людей.

Джерело: поліція Івано-Франківської області

Дослівно: «До закладів під приводом реабілітації поміщали осіб з наркотичною чи алкогольною залежністю, незаконно та примусово утримували впродовж певного періоду часу та «лікували» за гроші, отримані від близьких родичів».

 

ФОТО ПОЛІЦІЇ

Деталі: Заклади розміщувались у приватних будинках в Івано-Франківську та в с. Угринів. Керівники даних «реабілітаційних центрів» не мали жодних дозвільних документів на зайняття такою діяльністю жодного стосунку до медичної сфери.

У закладах перебувало близько 40 осіб з різних областей України. З власної волі залишити центр пацієнти не могли, оскільки перебували під постійним наглядом персоналу.

 

ФОТО ПОЛІЦІЇ

Проживали утримувані у кімнатах по кілька осіб в умовах казарменого стану. Лише іноді їх випускали у двір.

Усі документи, які були у «пацієнтів», відбирали і зберігали без доступу. Дзвінки та розмови по телефону також контролювались.

 

ФОТО ПОЛІЦІЇ

Під час обшуків у «реабілітаційних центрах» правоохоронці вилучили установчі документи, штампи та печатки підприємства, документацію на осіб, які проходили «реабілітацію», а також інші речові докази протиправної діяльності – розписки пацієнтів, договори про надання послуг та умови оплати, гроші, комп’ютерну техніку тощо.

Також у приміщенні центру були особи, які на момент обшуку проходили примусове лікування.

В незаконному позбавленні волі людини (ч.3 ст.146 ККУ) підозрюють групу чоловіків віком від 30 до 40 років, вихідців зі східних областей, які мешкали в Івано-Франківській області.

Поліція встановлює інших осіб, причетних до вказаної незаконної діяльності.

Їм загрожує від 5 до 10 років в’язниці.

Джерело: