Поліція накрила в Одесі «сітку», яка купувала голоси виборців по 1000 гривень

В Одесі заявляє, що поліція викрила мережу підкупу виборців. В рамках справи про підкуп були затримані голова виборчої комісії і місцевий житель.

Як повідомляється в Фейсбук Національної поліції, подробиці справи розкрив голова відомства Ігор Клименко.

За словами керівника Нацполіціі, затриманий голова комісії у 2015 році вже був засуджений за вчинення злочинів, пов’язаних з виборчим процесом.

«Під час слідчих дій вилучено майже 45 000 доларів США, які фігуранти планували використовувати для подальшого підкупу виборців. За один голос і голосування за певного кандидата на пост одеського міського голови у виборчому бюлетені громадянам пропонували 1000 гривень грошової винагороди », – сказав Клименко, додавши, що доказом правильного голосування повинен був служити знімок телефоном бюлетеня з позначкою навпроти прізвища потрібного кандидата.

15 жовтня правоохоронці затримали правопорушників на гарячому. Місцевий житель і голова комісії були викриті в отриманні грошей для подальшого підкупу виборців. Зараз проводяться санкціоновані обшуки в рамках розслідування за ч. 4 ст. 160 (підкуп виборця) Кримінального кодексу України. За таке правопорушення передбачено до семи років позбавлення волі.

Клименко зазначив, що всі учасники виборчих перегонів зобов’язані дотримуватися вимог чинного законодавства.

«Ми спільно повинні забезпечити чесні і чисті вибори. Будь-яке порушення буде каратися як адміністративно, так і кримінально », – запевнив він.

Скриншот из Фейсбук Национальной полиции

Задержанный участник сети подкупа избирателей

Інформацію Нацполіціі підтвердили в Офісі генпрокурора, додавши деякі деталі.

Так, за даними відомства, у затриманих знайшли 43,5 тисячі доларів США, отриманих за списки осіб, які будуть голосувати за конкретних кандидатів.

Чоловіки організували сітку з тисячі чоловік, яким пообіцяли винагороду за голосування під час проведення місцевих виборів на користь кандидатів однієї з політичних партій. За цією схемою один голос виборця оцінювався в 1000-1200 гривень.

Скриншот из Фейсбук Офиса генпрокурора

Джерело: