Покровська батьківська поминальна субота 2020. Як поминати покійних і що сьогодні не можна робити?

Сьогодні, 10 жовтня, відзначається Покровська поминальна субота. Це поминальний день напередодні великого свята Покров Пресвятої Богородиці (14 жовтня).

«Країна» розповідає, як поминати покійних близьких в цей день, що можна і не можна робити, а також публікує зворушливі жалобні листівки.

Покровська поминальна субота 2020 року – як правильно поминати, що не можна робити

Нинішня поминальна субота бере початок від свята Покрови. Його суть в тому, що Богородиця накрила своїм одягом людей від войовничих загарбників і так врятувала їх життя. Тобто це в першу чергу заступництво від бойових дій.

Саме тому сьогодні вшановують пам’ять воїнів, які загинули під час захисту Батьківщини. А також батьків, друзів та інших близьких, які пішли з життя.

В цей день в храмах служать панахиди. Можна їх відвідати, помолитися, поставити свічки за упокій. Людям, які просять милостиню, сьогодні її рекомендується подавати. Також відвідують могилки, кладуть квіти, запалюють лампадки. Відносити туди їду і є на цвинтарях самим не прийнято і церква це схвалює.

Зате в обід або ввечері в Покровську батьківську суботу можна зібратися в тісному родинному колі. Приготувати скромні страви, згадати бадьорим словом тих рідних і знайомих, хто відійшов у кращий світ. Що стосується алкоголю, допустима стопка вина або горілки. Але пити багато, а вже тим більше напиватися, категорично забороняється.

Додаткові заборони на сьогодні: не можна лаятися, веселитися, слід відмовитися від гулянок. Чи не рекомендовано і гірко плакати по покійним. У своїй скорботи потрібно намагатися бути стриманими.

Найкраще сьогодні – прочитати молитву за упокій душ до Діви Марії. Якщо при цьому будинку ви запалите свічку, то гасити її не треба – вона повинна догоріти.

Молитва за померлих в Покровську батьківську суботу:

молитва за померлих в Покровську батьківську суботу

Листівки до Покровської батьківську суботу 2020

Спеціально для своїх читачів ми підготували листівки та гіф з нагоди Покровської батьківської суботи. Їх можна відправити близьким і нагадати про загальні родичів або друзів, які пішли з життя. Згадайте про них добрим словом і побажайте вічного Царства Небесного.

Покровская родительская суббота гиф

Покровская родительская суббота гифки

Покровская родительская суббота открытка

открытка на Покровскую родительскую субботу

Покровская родительская суббота картинка

траурная свеча гиф

светлая память гиф

помним любим скорбим гиф

strana.ua