Після зростання захворюваності коронавірусом Макрон ввів комендантську годину в дев’яти регіонах Франції

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про посилення заходів в рамках боротьби з поширенням коронавірусу. Починаючи з суботи в країні вводиться комендантська година на період з 21:00 до 6:00.

Про це Макрон написав в своєму Фейсбук.

Глава держави навів список регіонів, в яких буде застосована така міра. Це столичний регіон і вісім великих агломерацій, де захворюваність тримається на високому рівні:

Лілль;
Гренобль;
Ліон;
Марсель;
Монпельє;
Руан;
Тулуза;
Сент-Етьєн.

Скриншот из Фейсбук Эммануэля Макрона

З півночі п’ятниці більше не можна буде пересуватися по вулиці в зонах надання невідкладної медичної допомоги, крім як за наявності спеціального свідоцтва. Порушення комендантської години тягне за собою накладення штрафу в розмірі 135 євро.

За повідомленнями ЗМІ, режим триватиме як мінімум чотири тижні. Але уряд розраховує погодити з парламентом його продовження до 1 грудня.

За словами Макрона, якщо протягом етіого періоду жителі країни проявлять відповідальне ставлення до санітарних обмежень і поширення інфекції вдасться стримати, то з кінця року можна буде розраховувати на поступове пом’якшення цих заходів. Президент додав, що важливу роль в зростанні захворюваності відіграють зустрічі друзів і рідних, дні народження та інші свята вечорами. О дев’ятій вечора повинні бути закриті всі магазини, бари, ресторани, кафе, театри і кінотеатри.

Джерело: