Після Євромайдану в Україні стало народжуватися на 40% менше дітей

В Україні близько 386 тисяч дітей мають складні життєві обставини, а 10 тисяч з початку 2020 року одержали статус сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Загальна кількість народжених дітей з 2014 року (рік закінчення Євромайдану – Ред.) В Україні зменшилася на 40%. Це при тому, що за половину 2020 року українців стало менше на 140 тисяч.

Про це заявив глава директорату захисту прав дітей Мінсоцполітики Руслан Колбаса на брифінгу у вівторок, 8 вересня, пише «Кореспондент».

За словами чиновника Мінсоцполітики, ситуація в країні підштовхує до збільшення кількості дітей в складних життєвих обставинах. «У нас на 40% зменшилася кількість дитячого населення, зменшується відсоток шлюбності, збільшується відсоток розлучень на тисячу населення, зменшується загальна кількість народжуваності дітей», – сказав Ковбаса.

Тільки за останні п’ять років, за словами чиновника, кількість народжених дітей з 465 тисяч зменшилася до 330 тисяч. За його словами, це говорить про певні проблеми з сім’ями і ризик складних життєвих обставин. «З 2014 року кожна п’ята дитина народжується поза шлюбом. 10 тисяч дітей отримали статус дитини, позбавленої батьківського піклування, або сирітства за рік. Більш 386 тисяч дітей в складних життєвих обставинах », – резюмував Ковбаса.

Джерело: