Після виходу книги Болтона Коломойський написав Венедиктовій заяву на Порошенко

Олігарх Ігор Коломойський поскаржився генпрокурору України на обмеження з боку колишнього президента Петра Порошенка, посилаючись на відповідні розділи в книзі колишнього радника Трампа з нацбезпеки Джона Болтона.

На ім’я Генерального прокурора Ірини Венедиктової олігарх подав офіційну заяву про притягнення до відповідальності екс-президента. Ігор Коломойський вимагає порушити кримінальну справу проти екс-президента України Петра Порошенка з ч. 1 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом). Про це передає УНІАН.

Так, в книзі «Кімната, де це сталося (The Room Where It Happened A White House Memoir)», яку опублікували 23 червня, Болтон пише, що Порошенко особисто просив його допомогти з санкціями проти Ігоря Коломойського, який на той момент відкрито підтримував головного суперника Порошенко – Юлію Тимошенко.

«Зокрема, в своїй книзі Джон Болтон описує свій перший офіційний візит в Україну в 2018 році, коли він в компанії керівника Пентагону Джима Меттіса прилетів до Києва на військовий парад з нагоди Дня незалежності України. На той час в Україні вже фактично почалася президентська передвиборна кампанія – і вже на першій офіційній зустрічі тодішній президент Петро Порошенко спробував залучити американську делегацію на свою сторону », – зазначає Коломойський.

Як говориться в книзі Болтона, далі була зустріч в Маріїнському палаці в присутності глави МЗС Клімкіна, де Порошенко, зокрема, заявив про бажання купити більше американської зброї. Потім тодішній президент повів Болтона в іншу кімнату для зустрічі віч-на-віч, де попросив США підтримати його передвиборну кампанію.

«Після зустрічі (двох делегацій – Ред.), Порошенко забрав мене в іншу кімнату на тет-а-тет, де попросив, щоб США підтримали його переобрання. Він також висунув ряд інших прохань, на які я відреагував – і це дозволило мені бути не надто грубим, коли я відповів «ні» на прохання про підтримку. Але чого Порошенко насправді хотів, так це санкцій проти Ігоря Коломойського, українського олігарха, який підтримував Юлію Тимошенко, яка була, в усякому разі, на той момент, головним суперником Порошенко на виборах 2019 року », – цитується в заяві уривок книги Болтона .

У цьому питанні, як зазначає Коломойський, Болтон не виключив можливість підтримки, і запропонував Порошенко передати до Мін’юсту США докази проти Ігоря Коломойського.

На думку Коломойського, з книги Болтона вбачається, що Порошенко, перебуваючи на посаді президента України, в серпні 2018 року під час особистої зустрічі з Джоном Болтоном запропонував останньому протиправну вигоду для третіх осіб у вигляді значного збільшення закупівель американської зброї і, в обмін на це, попросив Болтона вплинути на посадових осіб іноземної держави, зокрема, на президента Дональда Трампа (а також на інших осіб, які займають посади у виконавчому органі цієї іноземної держави) застосувати міжнародні санкції до громадянина України Коломойському Ігорю Валерійовичу, який, на думку Петра Порошенка, підтримував його політичного опонента на майбутніх виборах президента України.

Коломойський вважає, що в описаних вище діях Порошенко вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом), а саме пропозиція, обіцянка надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду або за надання такої вигоди третій особі вплинути на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При цьому, вказане кримінальне правопорушення було безпосередньо спрямоване на заподіяння Коломойському матеріального збитку в особливо великому розмірі, і принесло останньому значної моральної шкоди, відзначається в заяві.

Коломойский написал Венедиктовой заявление на Порошенко после выхода книги Болтона

Коломойский написал Венедиктовой заявление на Порошенко после выхода книги Болтона

Нагадаємо, в США надійшли в продаж гучні мемуари колишнього радника Трампа з національної безпеки Джона Болтона “Кімната, де все сталося: мемуари з Білого дому». З них стало відомо, що Петро Порошенко клопотав перед американцями про введення санкцій проти Ігоря Коломойського.

Джерело: