Після скарг в регіонах Шмигаль анонсував селекторні наради про коронавірус з мерами міст

В ході засідання Кабміну в середу, 5 серпня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив організувати селекторну нараду з мерами міст, на якому будуть обговорюватися проблемні питання, пов’язані з поширення коронавируса і новими правилами адаптивного карантину.

«Прошу організувати селекторну нараду з мерами міст, де ми зможемо обговорити і зняти всі проблемні питання», – сказав Шмигаль на адресу міністрів.

За його словами основні завдання адаптивного карантину – не допустити поширення епідемії і дозволити нормально працювати економіці. Шмигаль також заявив про важливість коммуніцірованія з керівниками районів та міст.

Відзначимо, що на відсутність адекватної комунікації між центральною владою і мерами міст вчора, 4 серпня, скаржився тернопільський градоначальник Сергій Надал. За його словами, перед прийняттям рішень з місцевою владою ніхто не радиться, між тим, готовність працювати разом з міністерствами і розробляти загальний план дій у них є. Цю заяву він зробив у зв’язку з небажанням вводити в місті строгий карантин відповідно до нових правил.

Нагадаємо, нові правила адаптивного карантину в Україні вступили в силу 1 серпня. Відповідно до них регіони ділять на чотири зони – «червону», «помаранчеву», «жовту» і «зелену» – в залежності від ступеня поширення коронавируса.

Після цього місцева влада в містах, які увійшли в «червону» зону, а значить – повинні вводити більш суворі обмеження – почали відмовлятися посилювати карантин. Так, наприклад, Тернопіль офіційно відмовився посилювати карантин в місті за рішенням Міністерства охорони здоров’я.

А в Луцьку міськраду також вирішив не посилювати карантин, незважаючи на потрапляння міста в «червону» зону.

Крім того, ми писали про те, що мер Садовий всупереч рішенню Кабміну відмовився посилювати карантин у Львові.

Джерело: