Під Харковом розбився військовий літак: загинуло 25 осіб

Вчора в Харківській області сталася страшна трагедія – звалився військовий літак. Загинули десятки людей. «Країна» вела похвилинну онлайн-трансляцію події. Розбиралися, як це сталося і що стало причиною катастрофи.

Що сталося в Чугуєві

У Харківській області під Чугуєвом розбився військово-транспортний літак Ан-26.

Літак впав на 530-му кілометрі траси Київ-Харків – прямо біля дороги. Він розбився при заході на посадку – за два кілометри від Чугуївського військового аеродрому.

Це сталося о 20:50 за київським часом. Люди, які їхали по трасі, побачили масштабна пожежа і знімали його на відео.

Вже через годину пожежу ліквідували. Гасили його більше 50 рятувальників.

На даний момент інформація по жертвам наступна.

На борту було 27 осіб. 25 загинули, двоє вижили, повідомив Офіс генпрокурора. Тіла шукали весь вечір – відео роботи пошукової команди публікувала «Країна».

Як заявили в командуванні українських військово-повітряних сил, більшість загиблих – курсанти Харківського нацуніверситету ВВС. Були серед них і офіцери.

Відомо, що напередодні трагічного польоту від нього усунули 28-го курсанта – Олександра Харченко, який таким чином дивом залишився живий.

«Країна» з’ясувала, що на що впав літаку навчали військових штурманів.

Втомлений літак. Що відомо про звалилася Ан-26

Це літак, який перебував у складі 203-ї навчальної авіабригади, розташованої в Чугуєві, де є найстаріший військовий аеродром. Авіабрігада входить до Харківського нацуніверситет імені Івана Кожедуба.

Такий Ан-26 у бригади був один. Його бортовий номер 76. А повна назва – Ан-26Ш, заводський номер – 56-08.

Цей літак був випущений в 1977 році. Тобто на момент аварії йому було 43 роки. І, судячи з усього, борт був досить «втомленим».

«Країна» дізналася, що в кінці липня держпідприємство «Антонов» отримало замовлення на продовження служби ряду літаків, в числі яких був і розбився під Чугуєвом.

Йому повинні був продовжити функціональність на два роки. Ремонтні роботи були заплановані до першого жовтня.

Тобто звалився літак міг летіти на завдання після недавнього ремонту.

причини трагедії

На даний момент найбільш часто згадувана версія – технічна несправність. Губернатор Харківської області Олексій Кучер заявив, що перед катастрофою у літака відмовив лівий двигун.

«За тією інформацією, яку я отримав, було повідомлення від пілота про те, що відмовив лівий двигун», – заявив чиновник, уточнивши, що далі потрібно чекати слідства. Комісію з розслідування очолить віце-прем’єр Олег Уруський.

Втім, робити посадку на одному двигуні – для досвідчених пілотів посильне завдання. Чому цього зробити не змогли – поки незрозуміло. Ходять чутки про те, що за штурвалом був курсант, але це на даний момент офіційно непідтверджена інформація.

Очевидці ж говорили, що Ан-26 вибухав по частинах.

Офіс Генпрокурора відкрив справу за статтею 416 КК – порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило катастрофу і тяжкі наслідки. Тобто поки терактів і диверсій слідство не розглядає.

Реакція на крах Ан-26

На місце аварії приїхав губернатор області Олексій Кучер. Відео публікувала «Країна».

Президент Володимир Зеленський опублікував повідомлення з цього приводу:

«Жахлива трагедія на Харківщині.

Розбився літак Ан-26. На борту, крім екіпажу, були українські курсанти. Є загиблі і поранені … Просто немає слів.

Катастрофа сталася, коли літак заходив на посадку на аеродром міста Чугуєва.

Терміново створюємо комісію для розслідування всіх обставин і причин трагедії. Відповідне доручення дав прем’єр-міністру. На місці вже працює пошукова команда.

Завтра буду на Харківщині ».

Міноборони і командування ВПС висловили співчуття сім’ям загиблих.

У соцмережах політики почали публікувати траурні свічки в пам’ять про розбилися на смерть курсантів.

Джерело: